„Граѓаните на општина Дебар заслужуваат да живеат во модерна и убава општина во која ќе бидат задоволени сите нивни потреби.Имаме јасна и прецизна визија, ...
сите 95 | | | веќе видена

Акција на МВР и УЈП во полошкиот и пелагонискиот ...

Некст Тајм на спектаклот: Ја излези Ѓурѓо…да ...

Економија наспорити екологија, рудникот ...

Болниот Диневски однесен во затвор да лежи за ...

Синдикатот на градежниците бара комисија за ...

Блажевски се закани од слободен удар, Јовановски ...

Можно ли е Демир Капија да остане без вода за ...

Започнува сезоната на лизгачки спортови

Лесново под заштита на УНЕСКО

Лекарите се скапи - да се плаќа двојно помалку!

Бујар: За името мора компромис и граѓаните нема ...

Надлежните органи на општина Охрид на терен, утре ...

МПЦ бара да стане црква ќерка на бугарската ...

Шалке сега е втор во Германија! (видео)

ВМРО-ДПМНЕ: СДС со ребалансот скрати дополнителни ...

Ѓорѓески: Потегот на МПЦ може да предизвика ...

Самп го победи Јуве, срцепарателен нов пораз за ...

Пчеларите бараат прогласување на елементарна ...

19 ноември - денот кога мадриѓани аплаудираа на ...

Глигор Метео го снема од пред ТВ екраните, а еве ...

Асоцијацијата на земјоделски задруги бара решение ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Заев ја турка Македонија ...

ДОМАШНА ПИТА каква што не сте пробале досега!

Ова е најбрз нокаут во историјата на боксот!

Синодот на МПЦ- ОА чека одговор од БПЦ на ...

ОВА СЕ ВИКА СРЕЌА: Преживеал налет на автомобил ...

Снимка која го запрепасти светот: Камерата за ...

Погледнете што би се случило кога 7.4 милијарди ...

(Видео) Мојановски: Одлуката на МПЦ ги следи ...

ПСИХО ТЕСТ: Препознавате ли лажна насмевка на ...

Како Силекс го освои Прилеп – супер-гол на Тимов!

(Видео) Ѓоргески: Потегот на МПЦ нема да ѝ се ...

Нокаут за 11 секунди (видео)

„Мајстор Буба Хасани“ – три гола и асистенција за ...

„Мајстор Буба Хасани“ – три гола и асистенција за ...

Промоција на „Хармс“, филм во копродукција меѓу ...

Заедничка прослава на св. Архангел Михаил во Диво ...

Каква драма – Мајсторијата на Сержо јуниор во 94. ...

Каква драма – Мајсторијата на Сержо јуниор во 94. ...