Денеска гостин во Алфаскоп на Алфа телевизија, беше кандидатот за градоначалник на Општина Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски. Тој кажа дека во новата ера на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорче Петров ќе биде најдобата општина во Скопје. -Тоа ќе го видите сите, вака многу луге ќе речат тоа е многу амбициозно, да амбициозен сум јас, така настапував и додека бев министер. Многу луге ми велеа не ги започнувај некои проекти бидејќи не можете да ги завршите, не само што ги започнав, туку многу нови кои што не беа ветени ги правевме. Пред некој ден баш ми пратија слика се прави патот во Македонски Брод, ми се наполни срцето, бидејќи таму кога бевме го побараа граѓаните, во ниедна програма не беше влезен и видов дека се асфалтира, ги поздравувам сите граѓани кои што ќе го користат патот, бидејќи се она што го правевме во министерството, во целата Влада, може да го видите, се гледа со око. Тоа што сте го сработеле со мерак го гледате се гордеете, изјави Мисајловски. Тој кажа иако можеби многу често не излегува со некои ...
сите 105 | | | веќе видена

Топ 10 НБА потези на претходната вечер кои ќе ве ...

СДСМ со убедлива победи и во вториот круг на ...

Не прислушкува ли Facebook дури и кога спиеме?

Мистериозни сибирски дупки можат да ослободат ...

ВМРО-ДПМНЕ не ги признава резултатите од ...

Постизборни промени во владиниот и ...

ЈОРМ: Поднесени неколку пријави за изборни ...

Градоначалничките машки ќе се справуваат со ...

Печатете фотографии директно од телефонот (ВИДЕО)

„Пица деликатес”

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ бараат оставка од ...

На ова место луѓето и авионите исчезнуваат на ...

(Видео) Груевски го бара пасошот од судот за да ...

Горда сум што сум прв робот признат како граѓанин ...

Манекен сексуална жртва на раперка: Од билборди ...

(Видео) Туторијали за совршена маска за Ноќта на ...

(Видео) Туторијали за совршена маска за Ноќта на ...

Русите објавија видео снимка: Вака Американците ...

На денешен ден: Еден од најголемите бокс мечеви ...

Џоан Дидион писателката со скршено срце

Аромата неодолива: Мафини со кокос

Се се враќа, се се плаќа: Рамос понижен со иста ...

Скандал за кој се молчи 30 години: Вистината ја ...

Трагедија која ќе ве натера да се замислите: Прво ...

Села не ги признава изборите: Полицијата ги ...

Првиот човек кој е погребан на Месечината: ...

Првиот човек кој е погребан на Месечината: ...

Невеста на венчавката се фрлила на под, а кога ќе ...

Бездомник побарал вода од полицаец, не ни сонувал ...

Беше еден од најпопуларните музичари во поранешна ...

Чудна “светлосна кугла“ на небото ги уплаши ...

Чудна “светлосна кугла“ на небото ги уплаши ...

Ги изненади сите: Роналдо во живо на фановите им ...

Дали ова е најдобриот одговор на „Продади ми го ...

Ким Јонг Ун посетил фабрика за козметички ...

Меси со порака до Рамос: Ете тоа е карма

Меси со порака до Рамос: Ете тоа е карма

УФЦ легендата брутално нокаутирана уште во првата ...

Стеван Анѓелковиќ, со солзи во очите, маестрално ...