МВР ги вештачи материјалите кои специјалните обвинители ги запленија во кривичниот суд и домовите на судијата Владимир Панчевски и двајцата информатичари. Се анализира дали АКМИС е злоупотребен и дали Панчевски како поранешен претседател на Кривичниот суд рачно местел предмети кај одредени судии. Вештачењата треба да ги утврдат и сомневањата на кого и што како тајни информации давал Панчевски. Јанева не потврдува дали Ѓорге Иванов е лицето кое од Панчевски ги добило идентитетите на осомничените пред да го стокми списокот за аболицијата. „Се составуваат списоци се што е земено ќе биде доставено до обвинителството и за тоа треба, должни сме по законот да го известиме и судот кој ја издаде наредбата.Откако ќе бидат преземени тие докази или тие средства кои се пронајдени кај нив ќе бидат анализирани и ќе бидат предмет на истражување во нашите предмети“, вели Катица Јанева – СЈО. Од друга страна Панчеввски во телефонски разговор за обвини дека вчерашниот претрес бил брутален и врз него била применета ...
сите 193 | | | веќе видена

Мазда не прекинува со прекрасните концепти ...

Голден Стејт се налути и ја покажа сета своја ...

(ВИДЕО) Трговија со мигранти: Балканската берза ...

Хаос во Реал, Модриќ се скарал со Марсело, ...

Нетфликс ја прекинува “House of Cards” по ...

Малку време за деликатес: Риба полнета со компир

Електричната енергија мора да биде од обновливи ...

Се обиде да ја забие топката, но доби блокада од ...

Топ 10 фудбалски суперѕвезди и нивните автомобили ...

Treepex – уред за лична употреба што го ...

АБА лига: Луковиќ МВП на колото, Трајковски ...

Најладното село на светот, на -60°C никој не ги ...

„Адора инженеринг“ ги награди Аневски со ...

Стеф Кари знае да погоди и од половина терен: 10 ...

Линкин парк му ја посветија новата песна на ...

ЌЕ РЕЧЕШ НБА Е: Постигнаа само шест поени во една ...

Во ладилник на Јапонец најдени делови од девет ...

„Nintendo“ продал речиси 8 милиони примероци од ...

Саудиска Арабија е прва земја во светот што ...

Голден Стејт покажа шампионска партија, шоу на ...

За тие што ќе одат на Halloween забава: Брзи ...

За тие што ќе одат на Halloween забава: Брзи ...

За тие што ќе одат на Halloween забава: Брзи ...

За тие што ќе одат на Halloween забава: Брзи ...

За тие што ќе одат на Halloween забава: Брзи ...

За тие што ќе одат на Halloween забава: Брзи ...

За тие што ќе одат на Halloween забава: Брзи ...

За тие што ќе одат на Halloween забава: Брзи ...

За тие што ќе одат на Halloween забава: Брзи ...

Барнли го совлада Њукасли се проби на седмото ...

ВИДЕО 360˚ Мехмети: И ВМРО-ДПМНЕ, но и албанските ...

ГС ги „прегази“ Клиперси, рекорд на кариерата на ...

ГС ги „прегази“ Клиперси, рекорд на кариерата на ...

„Сникерс корпички”

ВИДЕО 360˚ Трајковска: На Владата и е сеедно дали ...

Вориорс на плус 28 во ЛА, Бостон ја расипа ...

Вориорс на плус 28 во ЛА, Бостон ја расипа ...

(Видео) Кога Путин се вози низ град не смее да ...

Има 80 години и никогаш не се женел - неговата ...