-Општинската организација на ПОДЕМ Битола, на овие локални избори е застапена со 3 кандидати за советници, на листата на Победничката коалиција За Подобра Македонија, предводена од ВМРО ДПМНЕ. ПОДЕМ активно учествуваше во создавањето на Програмата на Коалицијата која се темели на реални проекти, објективни ветувања, кои во периодот 2017 – 2021 макотрпно ќе работиме за максимална нивна реализација! За секој проект во нашата програма СЕКОГАШ РАБОТА СЕКОГАШ БИТОЛА постојат прецизни рокови и износи на чинење, како и нивни извори на финансирање. За тековните, најчесто комунални проблеми, Како и досега, така и во идниот период ПОДЕМ ќе практикува ОТВОРЕНА и ИСКРЕНА СОРАБОТКА со претставниците на урбаните и руралните заедници од градот и селата, за да во планирањето на буџетите, ги вметнеме нивните приоритетни предлози и заедно со општинските одделенија и локалните претпријатија доследно да РАБОТИМЕ на нивно успешно реализирање, изјави Николче Јанкуловски, кандидат за советник-ПОДЕМ Битола.
сите 15 | | | веќе видена

880 милиони евра од буџетот за 2018 за плати и ...

Мистерија – каде исчезна цело езеро? (ВИДЕО)

МВР трага по убиецот на Мартин Јанушев

Лазаревски: Масовното прислушување го вршеше ...

Неодолив прелиен овошен сутлијаш: Десерт кој ...

„Бомбите“ ќе бидат докази за „ТНТ“ и „Топлик“, ...

Анкетна за „Диво насеље“ во Собранието

Какви промени не очекуваат во Football Manager ...

Ставил 10.000 прскалки во лонец – погледнете што ...

Во Валандово 20 казани од утрово се поставија за ...

Советник во општина Лозово од ВМРО – ДПМНЕ ...

(Видео) Кога е најтешко тука е Питер Крауч: ...

Најмалку 19 загинаа во тајфунот Демри (ВИДЕО)

Апелација одлучи - „бомбите“ да бидат доказ во ...

Џиновската озонска дупка конечно се намалува, што ...

Возачот на данската министерка за имиграција - ...

Чавушоглу поради Македонија ги изнервира Грците

(ВИДЕО) ПУТИН ПРИЗНА: Скокам од пет, седум метри, ...

Гетафе водеше со 0-2 но Будебуз и Санабриа ...

139 -ти протест на „Но пасаран“

Нацев: Мафијата си доби своја држава со доаѓањето ...

(ВИДЕО) Колариќ: СДС нема да им ги покачат ...

Делев: Заев и СДСМ ги измамија граѓаните, ова се ...

За градоначалнкот од СДСМ во Делчево не важат ...

(Видеоинтервју) Ѓорѓи Лазаревски: Звонко е јунак ...

Меси ќе го одигра 600. меч за Барса

Леброн Џејмс ги потсети сите кој е „Кралот“ ...

Полицијата почна борба против порнографија со ...

Полицијата почна борба против порнографија со ...

Полицијата почна борба против порнографија со ...

(LIVE STREAM)Прва лига: „Галебите“ го искачуваат ...

Седела на стол и гледала во својот мобилен ...

(ВИДЕО) ЗАСТРАШУВАЧКИ СНИМКИ ОД СЕВЕРНА КОРЕЈА: ...

ИСИС на работ на финален пораз: страв од герилска ...

ИСИС на работ на финален пораз: страв од герилска ...

Катарски шеик во посета на Охрид

Започна истражувачкиот филмски фестивал Скопје

1000 – магичен број за големиот Ману! (ВИДЕО)

Ако Македонија имаше вакви работници на ...