Ќе видиме, ќе смениме, ќе направиме… Дали ваквото големо „ЌЕ“ на Заев за што е поврзано со РЕК Битола и загадувањето, не се ништо друго туку купување време за најголемиот бонбона бизнис на Балканот вреден 2 милијарди евра: – продажба на најпрофиталбилниот монопол во Македонија, ЕЛЕМ. Тоа што вице-премиерот на Заев, Кочо Анѓушев сам на себе си додели тендер од 2,6 милиони евра, ќе ни изгледа како детска приказна споредено со она што може да се случи со „специјалниот“ ангажман на српскиот државјанин Алеклсандар Обрадовиќ кому експресно му дадоа и македонско државјанство. Ова денеска го изјави Благој Шаклевски од Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Битола, додавајќи дека медиумите во соседството веќе на големо го најавуваат најголемиот, како што рече, мега бонбона бизнис на Балканот вреден дури две милијарди евра. -Ова ќе значи: Неконтролирано поскапување на струјата, за чија цена ќе одлучува приватен странски сопственик. Неизвесна судбина на 4800 семејства на вработените. Ставање на целата енергетската ...
сите 25 | | | веќе видена

Насобраните туристи гледале голем брод како ...

Покажувал како да замените штекер во домот, а ...

Застанал пред јарец и почнал да зборува. Она што ...

Добро обратете внимание што се појавува пред ...

Она што го прават овие руски војници ќе ве остави ...

Рушењето на оџак тргнало наопаку. Она што се ...

Сакал да се покаже пред пријателите и ИСКРШИЛ ...

Полицајци запреле на бензинска пумпа да наточат ...

Група пијани момци правела проблеми во ресторан, ...

Забележал згодна спонзоруша и ја повикал на ...

Поставиле камера пред пештера, а она што го ...

Осуммина загинати и десетина повредени во ...

Осуммина загинати и десетина повредени во ...

Со ножици пресекол конзерва. Причина? Кога ќе ...

Камионџија превртил шлепер полн со трупци. ...

За две години ќе се реконструираат 26 патни правци

Спонзоруша на дело: Го одбила, а потоа од џебот ...

Елен Деџенерис за Ноќта на вештерките како ...

Алијанса за Албанците и БЕСА поднесоа 86 ...

Само една поза гарантира женски оргазам, дознајте ...

Свилар станува легенда на Јунајтед! Два меча – ...

Вознемирувачко видео: Масакр на Менхетен – камион ...

Свилар вообичаено од херој од трагичар (видео)

Премиерот Заев со отворена поддршка на ЛГБТИ ...

На ова никој не може да остане рамнодушен: Поради ...

Свилар прво одбрани пенал, па пак си дадe автогол ...

Свилар прво одбрани пенал, па пак си дадe автогол ...

Ван Никерк го повреди коленото, го чека подолга ...

Истрели и прегазени луѓе во напад на Менхетн

Суад Мисини, Горан Михајловски и Ненад Новковски ...

Лига на шампиони: Сите промени, голови и ...

Лига на шампиони: Сите промени, голови и ...

Лига на шампиони: Сите промени, голови и ...

Лига на шампиони: Сите промени, голови и ...

Лига на шампиони: Сите промени, голови и ...

Лига на шампиони: Сите промени, голови и ...

Големиот мајстор полета како никога: Дирекот се ...

Сашо Орданоски, Алберт Муслиу и Петар Богојески ...

(ВИДЕО) Алијансата со БЕСА: Денеска поднесовме 86 ...