Во Ѓорче Петров го има истиот проблем со градинките и од тоа не може да се бега, јас затоа предвидов изградба на две градинки во Ѓорче Петров, едната ќе биде во Волково за две дечиња, а другата во Ново Село за 80 дечиња, а приоритет секако ќе биде Волково бидејќи таму ни фали градинка и тоа во скоро ќе биде направена, но паралелно ќе биде направена и втора градинка во Ѓорче Петров, вели Владо Мисајловски кандидат за градоначалник на Ѓорче Петров од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. -Но ќе продолжам и со реконструкција, надградба и доградба на капацитетите на постојните градинки, за да ги задоволиме потребите на сите дечиња во Ѓорче Петров. Моите дечиња одат во градинка и знам како е и ќе направам ниту едно детенце да не чека повеќе за простор во градинките и тоа ќе го видат граѓаните во Ѓорче Петров. Тој додава дека во неговата програма има доста проекти за младите и за сите останати жители во општината. -Целосно ќе ги спонзорираме сите спортски клубови во Ѓорче Петров, Ѓорче Петров е позната по Македонија Ѓорче ...
сите 109 | | | веќе видена

Ковачев за ТВ 24: Македонија ќе биде високо на ...

Зема селотејп и го залепи преку клучот. Ќе се ...

Наков за одлуката на Апелација – очекуван пресврт

Чудесно: Близначки родени држејќи се за раце ...

Драмата во Битола – За 10 секунди се случи се и ...

Општина Кочани во буџетска дупка

Лозарите од валандовско бараат повисоки откупни ...

ВМРО - ДПМНЕ: Поскапувањето на акцизата за ...

880 милиони евра од буџетот за 2018 за плати и ...

Мистерија – каде исчезна цело езеро? (ВИДЕО)

МВР трага по убиецот на Мартин Јанушев

Лазаревски: Масовното прислушување го вршеше ...

Неодолив прелиен овошен сутлијаш: Десерт кој ...

„Бомбите“ ќе бидат докази за „ТНТ“ и „Топлик“, ...

Анкетна за „Диво насеље“ во Собранието

Какви промени не очекуваат во Football Manager ...

Ставил 10.000 прскалки во лонец – погледнете што ...

Во Валандово 20 казани од утрово се поставија за ...

Советник во општина Лозово од ВМРО – ДПМНЕ ...

(Видео) Кога е најтешко тука е Питер Крауч: ...

Најмалку 19 загинаа во тајфунот Демри (ВИДЕО)

Апелација одлучи - „бомбите“ да бидат доказ во ...

Џиновската озонска дупка конечно се намалува, што ...

Возачот на данската министерка за имиграција - ...

Чавушоглу поради Македонија ги изнервира Грците

(ВИДЕО) ПУТИН ПРИЗНА: Скокам од пет, седум метри, ...

Гетафе водеше со 0-2 но Будебуз и Санабриа ...

139 -ти протест на „Но пасаран“

Нацев: Мафијата си доби своја држава со доаѓањето ...

(ВИДЕО) Колариќ: СДС нема да им ги покачат ...

Делев: Заев и СДСМ ги измамија граѓаните, ова се ...

За градоначалнкот од СДСМ во Делчево не важат ...

(Видеоинтервју) Ѓорѓи Лазаревски: Звонко е јунак ...

Меси ќе го одигра 600. меч за Барса

Леброн Џејмс ги потсети сите кој е „Кралот“ ...

Полицијата почна борба против порнографија со ...

Полицијата почна борба против порнографија со ...

Полицијата почна борба против порнографија со ...

(LIVE STREAM)Прва лига: „Галебите“ го искачуваат ...