Истите ќе овозможат на лицата со попреченост кои сакаат и можат да бидат работно ангажирани. Со овој проект според надлежните се прави мал но значаен исчекор кон обезбедување услови и средина за коренити промени во третманот на лицата со попреченост. Сертификатите денес во банско ги доделија министерката Мила Царовска и директорката на програмата на Обединетите  нации...
сите 35 | | | веќе видена

Дебата за Диво насеље со Благоја Марковски, ...

Знае ли Телма дека емитувала „евтини серии без ...

Шеик од Катар заинтересиран за инвестирање во ...

Минимална плата во текстилните конфекции

Ковачев за ТВ 24: Македонија ќе биде високо на ...

Зема селотејп и го залепи преку клучот. Ќе се ...

Наков за одлуката на Апелација – очекуван пресврт

Чудесно: Близначки родени држејќи се за раце ...

Драмата во Битола – За 10 секунди се случи се и ...

Општина Кочани во буџетска дупка

Лозарите од валандовско бараат повисоки откупни ...

ВМРО - ДПМНЕ: Поскапувањето на акцизата за ...

880 милиони евра од буџетот за 2018 за плати и ...

Мистерија – каде исчезна цело езеро? (ВИДЕО)

МВР трага по убиецот на Мартин Јанушев

Лазаревски: Масовното прислушување го вршеше ...

Неодолив прелиен овошен сутлијаш: Десерт кој ...

„Бомбите“ ќе бидат докази за „ТНТ“ и „Топлик“, ...

Анкетна за „Диво насеље“ во Собранието

Какви промени не очекуваат во Football Manager ...

Ставил 10.000 прскалки во лонец – погледнете што ...

Во Валандово 20 казани од утрово се поставија за ...

Советник во општина Лозово од ВМРО – ДПМНЕ ...

(Видео) Кога е најтешко тука е Питер Крауч: ...

Најмалку 19 загинаа во тајфунот Демри (ВИДЕО)

Апелација одлучи - „бомбите“ да бидат доказ во ...

Џиновската озонска дупка конечно се намалува, што ...

Возачот на данската министерка за имиграција - ...

Чавушоглу поради Македонија ги изнервира Грците

(ВИДЕО) ПУТИН ПРИЗНА: Скокам од пет, седум метри, ...

Гетафе водеше со 0-2 но Будебуз и Санабриа ...

139 -ти протест на „Но пасаран“

Нацев: Мафијата си доби своја држава со доаѓањето ...

(ВИДЕО) Колариќ: СДС нема да им ги покачат ...

Делев: Заев и СДСМ ги измамија граѓаните, ова се ...

За градоначалнкот од СДСМ во Делчево не важат ...

(Видеоинтервју) Ѓорѓи Лазаревски: Звонко е јунак ...

Меси ќе го одигра 600. меч за Барса

Леброн Џејмс ги потсети сите кој е „Кралот“ ...