Специјалната обвинителка Катица Јанева ниту ја потврди ниту ја демантираше информацијата дека судските податоци завршувале кај претседателот Иванов.  „Не можам ништо да потврдам во овој момент, бидејќи податоците што се одземени уште се анализираат. Тоа кога ќе биде анализирано во интерес на нашите постапки ќе бидете известени. – Се сомнева дека тајните доаѓале до претседателот на државата кој подоцна тој ги аболицирал лицата? – Да ги видов тие натписи на социјалните мрежи. Тоа воопшто не можам да го потврдам, тоа се само шпекулации и претпоставки“, изјави Катица Јанева, шефицата на Специјалното јавно обвинителство. Одземените податоци се на анализира. Јанева не откри ниту какви податоци се преземени и дали тие докази му се доволни на СЈО. Вчеравечер при претресите во семејните домови на Панчевски и на двајцата инфоматичари вработени во судот, тимот на СЈО бил со полициска придружба. Обвинителката рече дека веќе се составуваат записници од материјалите. „Откако ќе бидат преземени од наша страна тие докази ...
сите 183 | | | веќе видена

Најладното село на светот, на -60°C никој не ги ...

„Адора инженеринг“ ги награди Аневски со ...

Стеф Кари знае да погоди и од половина терен: 10 ...

Линкин парк му ја посветија новата песна на ...

ЌЕ РЕЧЕШ НБА Е: Постигнаа само шест поени во една ...

Во ладилник на Јапонец најдени делови од девет ...

„Nintendo“ продал речиси 8 милиони примероци од ...

Саудиска Арабија е прва земја во светот што ...

Голден Стејт покажа шампионска партија, шоу на ...

За тие што ќе одат на Halloween забава: Брзи ...

За тие што ќе одат на Halloween забава: Брзи ...

За тие што ќе одат на Halloween забава: Брзи ...

За тие што ќе одат на Halloween забава: Брзи ...

За тие што ќе одат на Halloween забава: Брзи ...

За тие што ќе одат на Halloween забава: Брзи ...

За тие што ќе одат на Halloween забава: Брзи ...

За тие што ќе одат на Halloween забава: Брзи ...

За тие што ќе одат на Halloween забава: Брзи ...

Барнли го совлада Њукасли се проби на седмото ...

ВИДЕО 360˚ Мехмети: И ВМРО-ДПМНЕ, но и албанските ...

ГС ги „прегази“ Клиперси, рекорд на кариерата на ...

ГС ги „прегази“ Клиперси, рекорд на кариерата на ...

„Сникерс корпички”

ВИДЕО 360˚ Трајковска: На Владата и е сеедно дали ...

Вориорс на плус 28 во ЛА, Бостон ја расипа ...

Вориорс на плус 28 во ЛА, Бостон ја расипа ...

(Видео) Кога Путин се вози низ град не смее да ...

Има 80 години и никогаш не се женел - неговата ...

НБА: Ирвинг си поигра со Спарси, Порзингис сам го ...

НБА: Ирвинг си поигра со Спарси, Порзингис сам го ...

ВИДЕО 360˚ Репортажа од Штип: Бочварски ја ...

(ВИДЕО) 360˚ Таравари: Заев не мораше да го ...

Од стадион во Ванкувер избркани навивачки кои ...

Проектил на Перишиќ за три бода за Интер

(ВИДЕО) 360˚ Репортажа од Струга: Мерко победи, ...

Текстилците бараат да плаќаат фиксни придонеси за ...

За Ноќта на вештерките: Напревете страшно фенерче ...

Искористени сите 1700 вакцини за сеознски грип во ...

Сексуалниот геј скандал со Кевин Спејси стави ...