Нов пресврт на рочиштето за нападите во собранието на 27 април. Панче Ангелов кој ја нападна Радмила Шекеринска за време на насилствата на крвавиот четврток денеска во скопскиот Кривичен суд се изјасни за виновен. Тој за време на насилствата во Собранието ја повлече за коса Шекеринска, откако беше удрена со метален статив по глава.
сите 60 | | | веќе видена

Мистерија – каде исчезна цело езеро? (ВИДЕО)

МВР трага по убиецот на Мартин Јанушев

Лазаревски: Масовното прислушување го вршеше ...

Неодолив прелиен овошен сутлијаш: Десерт кој ...

„Бомбите“ ќе бидат докази за „ТНТ“ и „Топлик“, ...

Анкетна за „Диво насеље“ во Собранието

Какви промени не очекуваат во Football Manager ...

Ставил 10.000 прскалки во лонец – погледнете што ...

Во Валандово 20 казани од утрово се поставија за ...

Советник во општина Лозово од ВМРО – ДПМНЕ ...

(Видео) Кога е најтешко тука е Питер Крауч: ...

Најмалку 19 загинаа во тајфунот Демри (ВИДЕО)

Апелација одлучи - „бомбите“ да бидат доказ во ...

Џиновската озонска дупка конечно се намалува, што ...

Возачот на данската министерка за имиграција - ...

Чавушоглу поради Македонија ги изнервира Грците

(ВИДЕО) ПУТИН ПРИЗНА: Скокам од пет, седум метри, ...

Гетафе водеше со 0-2 но Будебуз и Санабриа ...

139 -ти протест на „Но пасаран“

Нацев: Мафијата си доби своја држава со доаѓањето ...

(ВИДЕО) Колариќ: СДС нема да им ги покачат ...

Делев: Заев и СДСМ ги измамија граѓаните, ова се ...

За градоначалнкот од СДСМ во Делчево не важат ...

(Видеоинтервју) Ѓорѓи Лазаревски: Звонко е јунак ...

Меси ќе го одигра 600. меч за Барса

Леброн Џејмс ги потсети сите кој е „Кралот“ ...

Полицијата почна борба против порнографија со ...

Полицијата почна борба против порнографија со ...

Полицијата почна борба против порнографија со ...

(LIVE STREAM)Прва лига: „Галебите“ го искачуваат ...

Седела на стол и гледала во својот мобилен ...

(ВИДЕО) ЗАСТРАШУВАЧКИ СНИМКИ ОД СЕВЕРНА КОРЕЈА: ...

ИСИС на работ на финален пораз: страв од герилска ...

ИСИС на работ на финален пораз: страв од герилска ...

Катарски шеик во посета на Охрид

Започна истражувачкиот филмски фестивал Скопје

1000 – магичен број за големиот Ману! (ВИДЕО)

Ако Македонија имаше вакви работници на ...

Оваа земја поседува илјадници атомски скривници: ...