Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев денеска со својот тим Џенова се врати на „Џузепе Меаца“, а фановите на Интер го поздравија со овации кога влезе во игра. Тие не ги забораваат фантастичните игри што Пандев во минатото ги имаше во дресот на Интер, како и сезоната во која беше освоена тројната круна. Интер победи во самата завршница од мечот со голот на Данило Д’Амбросио во 88.минута од средбата.
сите 4 | | | веќе видена

Панчевски за ТВ 24: Јанева нема да ме заплаши, ...

Прес конференција на ПОДЕМ

(ВИДЕО) Марин најави изградба на ...

Груевски од Центар: За нови инвестиции, и нови ...

Од денеска стартува законската исплата на ...

Златков за субвенциите

ЕУ го укинува ФМ-радиото и гради ХААРП-постројка ...

ЕУ го укинува ФМ-радиото и гради ХААРП-постројка ...

Најомразената жена на интернет: Шутирала и газела ...

Кралот на Саудиска Арабија имаше мала незгода: ...

Мисајловски: Во Ѓорче Петров во иднина ќе ...

Дебата на пет од кандидатите за градоначалник на ...

(ВИДЕО) Вечерва во „360 Степени“ – соочување на ...

Бетиан Китев: Тиквешкото езеро – туристички бисер ...

Втора генерација Невил во Манчестер јунајтед?

Доделени сертификати на лица со посебни потреби ...

Царовска на доделувањето сертификати за обука за ...

Сите лица кои се дел од ДИК, а имаат судир на ...

После Siri, Alexa и Cortana, и Google воведе ...

Се нижат проблемите во здравството (ВИДЕО)

Јанева не открива дали Панчевски тајните податоци ...

ИВАНОВ: Македонија сака да биде дел од „Патот на ...

Чадиев: Ослободување од плаќање на сметки за вода ...

Уште една серија објави од свиркачи за Аце ...

Ѓорчев: СДС и Заев вршат директен упад врз ...

Напаѓачот на Шекеринска се изјасни за виновен

Шаклевски: На повидок е најголемиот бизнис на ...

Оспина ги „парализираше“ Колумбијците со две ...

Олимпико го проширува својот асортиман на ...

Јанева: Се анализираат материјалите земени од ...

Панче Ангелов, кој ја кубеше Шекеринска за коса, ...

Нобеловата награда за мир за антинуклеарното ...

Мартин Стојановски со нова песна (видео)

Лесен гол на Лукиќ, ефектен на Живковиќ – Србија ...

Александар Пејчиновски од концертната агенција „3 ...

(ВИДЕО-ИНТЕРВЈУ) Елена Ристеска: Бев решена да ...

Ристески: Прилеп за година ипол ќе биде опфатен ...

(ВИДЕО) Гелова: Тевдовски и Рашковски треба да се ...

Пушењето може да убие - ова видео е доказ за тоа!