Поводот за пукањето е непознат. Пукано е во најмалку осум лица во црква во Тенеси, САД. Испукани биле неколку куршуми, а локалната полиција веднаш се упатила на местото на настанот откако било пријавено. Пукањето се случило во 11.15 часот по локално време. Според изјавата на пожарникарот Џозеф Плезант, повредени се седум лица, а едно лице е мртво. Колкав е степенот на повреда кај останатите жртви сѐ уште не се знае. Како што јавува познатата телевизија "Fox", напаѓачот е уапсен. Причината за пукањето сѐ уште е непозната.
сите 18 | | | веќе видена

Два гола за две минути – Муслиу и Трајковски го ...

Казнета педијатарката која го напушти работното ...

Новиот ауди А8 е - ризница на напредна ...

Љубовта кон македонцитепродолжува! После Ристе се ...

`Мандатот на Трамп е најстрашната приказна за ...

Петровска: Лагите во Битола мора да престанат

Хулиганска тепачка во Загреб– со факели сакаат да ...

ОБСЕ/ОДИХР се интересира за инцидентите (ВИДЕО)

Би гласале ли за Жарко Димитриоски?

Aларманти бројки : Семејното насилство во пораст, ...

Lenovo го прославува роденденот на лаптопот ...

Куче или кокошка - ова е преслатко куче, но ...

Не)транспарентност на комисијата за спречување на ...

Јанева : Апсолутно не е одземен клучот од домот ...

Интервју со Јорго Огненовски- кандидат за ...

Вистинска животна приказна: Како настанала ...

Чија е одговорноста за грешки во изградбата на ...

Шефовите на дипломатиите на Шведска и Финска во ...

Што ќе се случи со владиниот „мерцедес“ вреден ...

Самит 100: Балканските градови ќе се поврзуваат ...

Што да прави кралот кога златните скали ќе се ...

Локални избори 2017: Дебата со Марија Џонс и ...

Прво место за учениците од ОУ „Климент Охридски“ ...

И Пелагонија под лупа за доделувањето државно ...

Чулакоски: Потребен е закон за РЕК

Илиоски: Изградба на пречистителна станица за ...

Градежниот факултет се амнестира од одговорност ...

Николовски во посета на Агенцијата за земјоделие

ВИДЕО Заев: Родовите перспективи се дел од ...

Шаклевски: Заев ги брка инвеститорите

(ВИДЕО) Китев: Гасификацијата еден од ...

Петровска за младите во Битола

Уапсен милионер , кој се противи на укинувањето ...

Корлевски за лажните ветувања на ВМРО-ДПМНЕ за ...

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ: Нов бренд на чоколада на нашиот ...

Христовска: СДС се прави газда на туѓ имот

СДСМ за инфраструктурата во Бадембалари

Петровска повика на локални промени во Битола

Зa „Монструм“ немало докази, морало да се најде ...