Синоќа по свеченото отворање на фестивалот на филмската камера Браќа Манаки му се влошила здравствената состојба на директорот на фестивалот Благоја Куновски. Во паузата помеѓу свеченото обраќање и доделувањето на дел од наградите и во очекување на стартот на проекциите предвидени за првата фестивалска вечер, дознавме дека со возило на итната медицинска служба бил земен од пред Центарот за култура. Од фестивалот уште синоќа рекоа дека тој добро се чувствува, но денеска не се појавил на редовната прес конференција, а оние кои ја водеа прес конференцијата од Куновски ги пренесоа поздравите до учесниците на фестивалот и дека поради здравствени причини морал да се врати во Скопје, со надеж дека бргу ќе се врати на фестивалот. Куновски вчеравечер се појави на црвениот килим пред Центарот за култура во Битола заедно со претседателот Ѓорге Иванов и лауреатот Пјер Лом. Тој беше и првиот говорник на сцена за време на свеченото отворање, каде изјави дека последните две години беа искушувачки, но дека со голема верба, ...
сите 40 | | | веќе видена

Палачинки со пилешко и сланина во бешамел сос

Диви песочни мачиња за прв пат фатени на камера

(ВО ЖИВО) ХАОС ВО БАРСЕЛОНА: Граѓаните на улица, ...

Има ли наместени предмети во Кривичниот суд?

Плодност со Хепар центарот во битка против ...

Анализа на Канал 5: Архитект или фармацевт ќе го ...

Семејство загина во тешка сообраќајна несреќа кај ...

Одбележан денот на Белиот стап

Интервју со Кирчо Ташков-кандидат за ...

Алаѓозовски за реакциите на Лабина Митевска

Алаѓозовски за реакциите на Лабина Митевска

Никој не знае како се трошат парите на битолчани

20 ПОЖАРНИКАРИ СЕ БОРАТ СО ПОЖАРОТ ВО КУМАНОВО: ...

Трајковски: Изминатите 10 години невработеноста ...

Хулиган со нож сакал да ја нападне ѕвездата на ...

Хулиган со нож сакал да ја нападне ѕвездата на ...

Петровска во посета на старата индустриска зона ...

Алармантни наоди од вонредниот инспекциски надзор ...

ВМРО-НП со поддршка за Илиоски

Фестивал на античка драма Стоби

Илиоски најави отпишување на комунални долгови

Цело Куманово во облак од чад едно лице во ...

Европа бара поголема транспарентност при делење ...

Кирацовски со поддршка за Петровска

Кирацовски: ЕЛЕМ нема да се продава

Ревизија на студиите за влијанието на рудниците

Тетовски Југохром ќе биде рестартиран

Панчевски поднесе претставка до Судскиот совет

Благој Шаклевски за ветувањата на Заев

Судијата му одзеде поен, а тој го предаде мечот

Катастрофа, младите фудбалери загубија од ...

Приведен па ослободен газдата на „Макоил“

ВМРО-ДПМНЕ за лицемерието на СДСМ

Груевски за дивите депонии во градот

Брзи и вкусни: Коцки со мелено месо и блитква ...

Надежите се посрамотија, пораз од Гибралтар! ...

ОЈ-Охрид ќе утврдува кривична одговорност за ...

ВИДЕО од несреќата пред Делчево во која загина ...

Трајковски: Колку пари на граѓаните се потрошени ...