Силекс конечно успеа да ја прекине црната серија во домашниот шампионат, стигнувајќи до сосема заслужена победа во 7. коло против прилепска Победа од 1-0. Творец на триумфот во Кратово беше Кристијан Филиповски кој со вистинска мајсторија во 52. минута директно од слободен удар стрелаше во противничката мрежа за три бода…
сите 69 | | | веќе видена

(Видео) Објавен нов трејлер за „Последниот џедај“

Зад познатиот хит на Силвана Арменулиќ се крие ...

(ВИДЕО) Темелковски: Ќе ги реконструираме ...

Роботи снимија комплетен албум наречен ...

ДИМИТРОВ ДО ЕВРОПРАТЕНИЦИТЕ: Донесовме надеж, ...

Доналд Трамп никогаш нема да ни биде претседател!

Светот ја чека одлуката на Каталонија

Има ли наместени предмети во Кривичниот суд?

Од јануари ќе се зголемат платите на сите ...

Доаѓаат ли подобри времиња за македонскиот фудбал ...

Славниот фудбалер Мауро Икарди во јавност ја ...

Глумецот Кит Харингтон од серијата Game of ...

Адам Сендлер и Мајли Сајрус со емотивна изведба ...

Одложено рочиштето против демири за демолирање на ...

Здравствените работници кубурат: По две бебиња во ...

(ВИДЕО) Царовска: Мора да го искористмие ...

(ВИДЕО) Шилегов: Градиме нов пешачки мост на ...

Стојановска Стефанова: Владините институции мора ...

Замрзнат мјузиклот за Тоше од 100 илјади евра ...

(ВИДЕО) Китев вети изградба на пумпна станица за ...

Арсовски: Институциите под капата на Заев молчат ...

БРУКА! За СДСМ востанието започнало на 11 ...

(ВИДЕО) ДОМ: Да се изврши ревизија на сите ...

(ВИДЕО) ДОМ: Да се изврши ревизија на сите ...

Со Фиќо од Гевгелија до Швајцарија на изложба ...

Погледнете ја приказната на Набиле (17) која со ...

Запознајте го Димитар Новаков, млад гевгеличанец ...

(ВИДЕО) Кирацовски: Во иднина во Битола ќе се ...

Дамчевска: Неспособноста на СДС во здравството е ...

Две години нема инспекција во Казандол

Од почетокот на годинава починале 127 бебиња

ДАЛИ ИНЦИДЕНТИТЕ ГИ ПЛАШАТ ГЛАСАЧИТЕ?: Битката за ...

Почина Ален Чумак: Пред четири децении цела ...

Ќерка транвестит ја иснпирирала својата мајка да ...

(ВИДЕО) Петровски: СДС за само 4 месеци направи ...

Додека Вашингтон и Пјонгјанг водат вербална ...

Неверојатна атмосфера-Топ 10 песни на клубовите ...

Објавен првиот официјален трејлер за новото ...

Австралија го сруши сонот на Сирија за СП: ...