Шкендија, иако потешко од очекувањата, сосема заслужено стигна до триумф од 1-2 на гостувањето против Скопје во Автокоманда. Тетовци до трите бода, по активна иницијатива во второто полувреме, стигнаа со голот на Ферхан Хасани во 80. минута кој мајсторски ја заокружи одличната акција почната токму од него… Претходно, уште два прекрасни погодоци имаше на дуелот во Автокоманда. Најпрво, Филип Мишевски извонредно стрелаше во 20. минута директно од слободен удар од околу 25 метри… А, Бесарт Ибраими по една убава акција во 39. минута со силен шут израмни на 1-1…
сите 62 | | | веќе видена

Петровска за проектите во образованието

Илиоски за два проекти за ТППЕ во Битола

Мајка му се заканила: Или ќе играш во напад или ...

Ковачевски за митингот на ВМРО-ДПМНЕ

ТВ НОВА ВО ГРЦИЈА: Димитров, Коѕиас, Бушати и ...

Шаклевски за случајот Смилковско езеро

(ВИДЕО) Јанева: Се сомневаме дека се местеле ...

Наумовска за инфраструктурата

Котевски за инфраструктурата

Со жежок нож пресече шише „кока-кола“

Вељановски: Да укинете награда којашто ја добиле ...

Мурињо ги засилува „ѓаволите“ од Арсенал бесплатно

Истражување: На Македонците најмалку им биле ...

Едноставен, брз и домашен: Капучино колач

(Видео) Жарко Лаушевиќ: Човек никогаш не може да ...

Директорот поставил камери во училиште: Не ни ...

Спасовски од Солун: Нема најави за зголемување на ...

Како да го направите совршеното еспресо?

Спасовски: Нема никакви најави дека ќе се зголеми ...

Насилство го следи Изборниот процес

По смртта на неговата жена, светот му се срушил - ...

Најде отровна змија која беше на работ на смртта, ...

Му пратила селфи на својот брат, а минута подоцна ...

Бајрам: Спасовски не си ја заврши својата работа ...

Пике во Аликанте пречекан со свирежи и „Оди си“ ...

Пике во Аликанте пречекан со свирежи и „Оди си“ ...

Рамчиловиќ: СДС со својата лоша и неуспешна ...

СЈО врши претрес во канцеларијата на екс ...

Расте интересот за германски јазик во Пелагонија

Димитров: Важно е да најдеме прашања што не ...

Знаете ли кој е ова? Никогаш не стана танчер, но ...

Знаете ли кој е ова? Никогаш не стана танчер, но ...

Чадиев: Проект старт-ап бизнис центар за нудење ...

Центарци прашуваат, Богдановиќ одговара: Ќе го ...

Димовски: Црното економско триo Заев, Тевдовски, ...

(ВИДЕО) Шилегов: Ќе се грижиме за ранливите ...

Гелова-Стојанова: Наместо за изградба на ...

Притвор за седуммина од 24 осомничени за ...

СДСМ вечерва на митинзи во Јегуновце и Тетово