Земјотресите во Мексико не запираат. Уште еден земјотрес го стресе тлото на Мексико. Овој пат со јачина од 5,7 степени според Рихтер, земјотресот ја погодил областа Чапас, западниот брег на Мексико. Епицентарот на земјотресот бил на 99 километри јужно и југозападно од градот Тонале. Вчера, исто така биле регистрирани два земјотреси од кои едниот бил со јачина од 6,2 степени. Луѓето повторни ги обзела паника и излегле на улиците бидејќи стравувале дека зградите ќе се срушат. Да ве потсетеме, на 19 септември се случи голем земјотрес во Мексико кој однесе скоро 300 жртви. Тогаш земјотресот беше со јачина од 7,4 степени според Рихтеровата скала.
сите 49 | | | веќе видена

Јовановски: Заев испумпува милиони евра од ...

Делев: Kога е Анѓушев во прашање законите не ...

Попова: СДС ги остави основците без учебници

Трајановски: Унапредување на статусот на младите ...

Смртни закани за член на БЕСА

Андоновски: Направивме многу за Кратово, имаме ...

Танчари со Даунов синдром покажуваат што се можат ...

(ВИДЕО) Богоев: Го враќаме сјајот на Нерези, ...

Научник од Харвард кој доживеал мозочен удар ја ...

СДСМ нема да дава грантови од 10.000 евра за ...

(ВИДЕО) Голема победа на армијата на Асад: На ...

Како изгледаше Лила Филиповска пред 7 години? ...

Само за најхрабрите: Забар сам на себе си извади ...

Се забели и Србија, снегот го покри целиот регион

Груевски: СДСМ води политика на флоскули и празни ...

Богдановиќ: По 50 години ќе ја реконструираме ...

Златен Путин за роденден

Македонската економија е во слободен вртоглав ...

Цеца ги отпеа своите мегахитови со кумановци

Трајковски мора да игра: Два натпревари, два гола ...

Трајковски мора да игра: Два натпревари, два гола ...

Коневски: Ќе го реконструираме булеварот ...

Тоневски: Граѓаните повторно ќе изберат проекти ...

Трпески: Милионерот и вечен кандидат за ...

Супервулканот „Yelloswstone“ наскоро ќе експлодира

Супервулканот „Yelloswstone“ наскоро ќе експлодира

Србин ги „реши“ Србите, а тие му се радуваат ...

Богдановиќ: Мораториум за градби додека не се ...

Евакуација во Њу Орлеанс: Нејт прерасна во ураган

Парче од рајот! Совршена чоколадна пита за само ...

Избегната несреќа: Најголемиот патнички авион ...

Репортажа на РТШ-2 за емитување емисии на ...

Меланија Трамп ги истакна градите на многу важен ...

Нови серии кои ќе ви ги разубават есенските вечери

Нови серии кои ќе ви ги разубават есенските вечери

Нови серии кои ќе ви ги разубават есенските вечери

Овие 3 минути ќе ви го скршат срцето! Вистински ...

(ВИДЕО) БУРА ОДНЕСЕ 25 ЖИВОТИ ВО АМЕРИКА: Оди кон ...

(ВИДЕО) БУРА ОДНЕСЕ 25 ЖИВОТИ ВО АМЕРИКА: Оди кон ...