Ако сте сопственик на NES конзолата, тогаш без сомневање се сеќавате на Duck Hunt. Играта беше единственатa која доаѓаше со конзолата, а можеше да ја играте со пиштолот. Играта не беше премногу сложена. Патките излетуваат од грмушките, а играчот го насочува пиштолот и пука, и така до недоглед. Добра вест е дека има нова игра Duck Season. „Продолжението“ е игра во виртуеланта реалност која многу не се разликува од оригиналот. Верниот пес кој ги собира патките или ви се смее кога ќе промашите и овде ја има истата задача, но во текот на играњето ќе дознаеме дека сепак не е се како што изгледа. Играта има седум различни краеви, повеќе различни патишта до крајот и скриени видеа кои може да ги откриете додека играте. Можеби најинтересен е концептот кој е многу сличен со Pokemon за телефони. Студиото користи носталгична приказа од детството и овој пат завиткана во нова технологија.
| | веќе видена

Заедничка азбука: Го учиме зборот надеж

Десет советски и руски филмови што ги препорачува ...

Десет советски и руски филмови што ги препорачува ...

„Голф 2„ на автопат постигна неверојата брзина од ...

Овој човек 30 дена ќе живее на аеродромот во ...

Афера Вулин: Министерот купил стан, не дава ...

Џери Луис како Пантелија Топаловиќ

Џери Луис како Пантелија Топаловиќ

Рецензија Историја за мобилната телефонија: Како ...

Volvo XC40: спецификации, цени, слики и видео

Драма во Истанбул: Се запали авион откако ја ...

Везе и на 37 години: Роналдињо растура во футсал

Пиперки во тегла – за највкусната зима досега

Барди постигна прекрасен гол, Левнате го ...

Остра расправа по Законот за јазици

Тешко прашање – кој е најдобриот пријател на ...

За потребите на едно истражување: 3.000 среќници ...

ВМРО ДПМНЕ: Бизнис интересите на Kочо Aнѓушев ...

Горан Милошески со голема промоција на видео спот ...

Металург ќе ги брка првите бодови против Бешикташ

Евтиниот мед во маркетите е гликоза увезена од ...

Амбасадата на САД донираше опрема на македонската ...

Парада на најубавите модели на Ламборгини ...

Ново ремек дело на Барди од слободен удар! (ВИДЕО)

Последна шанса за опоравување: Најпознатиот возач ...

Последна шанса за опоравување: Најпознатиот возач ...

Публиката побара магија од Барди – и ја доби ...

Спасувачите во трка со времето – под урнатините ...

Нов еврогол на Барди од слободен удар (Видео)

Ако го нема Барди, тука е Чема Родригез: ...

Одделот за гранични работи при МВР доби донација ...

Зошто се помалку новинарите истражуваат во ...

Првиот академски час на БАС

Реконструирана спортската сала во ОУ„Коле ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата го раскрчмува Фени за ...

(ВИДЕО) Се запали авион на аеродромот „Ататурк“ ...

„Фу фајтерс“ се најновите гости во автомобилот на ...

24 Covers: Панчо ДНК – “Есен во мене” (Елена ...

Лепиткова: Директна одговорност за отпадот во ...