СДСМ потврди дека за Аеродром го кандидира Златко Марин, претседателот на социјалдемократската младина и пратеник, Стефан Богоев влегува во трка за Карпош, Александар Наумовски се кандидира во Ѓорче Петров, Филип Темелковски во Кисела Вода, Велимир Смилевски во Бутел, Борче Георгиевски за Гази Баба.  Партија реши потпретседателот Благој Бочварски да се обиде да го освои Штип, додека за Охрид довербата е дадена на Јован Стојановски. Од партијата засега официјално нема информација кои ќе бидат кандидатите во бастионите на социјалдемократите Куманово и Струмица. Официјално име нема ниту за Центар последните неофицијални информации велат кај граѓаните се испитува името на Дамјан Манчевски, а покрај него за евентуален кандидат се споменува и Саша Богдановиќ.  Актуелниот градоначалник Андреј Жерновски пак до Државната изборна комисија поднесе потписи за независна кандидатура. Жерновски вели се надева и на поддршка од СДСМ. Од друга страна познати се имињата на кандидатите за 20 други општини. Од партијата велат ...
сите 78 | | | веќе видена

Супермоделите од 90-тите заедно продефилираа во ...

Алексовски: Во Крива Паланка се реализираа многу ...

Поддржете го македонскиот Hearthstone тим и ...

Македонија ќе ги користи искуствата од ЕУ во ...

МВР се подготвува за Локалните избори – Во тек е ...

ЛИ2017/ (ВИДЕО) Корлевски: Во 20:30 часот на ...

(ВИДЕО) Христоски: Ќе го промениме Крушево затоа ...

Марин: Имаме конкретен план како да го подобриме ...

Поповски: Владата постави нови стандарди за ...

(ВИДЕО) Георгиевски: Се обврзуваме да создадеме ...

ФОТО СПОРЕДБА: Како Марјан Ристески од пустелија ...

(ВИДЕО) Андонов: Во новата ера ќе ги нема Заев, ...

Им даде на луѓето 30 секунди да ја допираат за ...

Застрашувачка снимка: Смртоносен пад од карпа за ...

Мицевски вети гасификација на Крива Паланка ...

Вулканот на Бали само што не експлодирал, лавата ...

Ристески до СДСМ: Еден ден ќе ви биде срам за ...

Дигитален маркер, совршен за факултетите и ...

Србов: Институциите под контрола на Заев уште ...

Младоженецот лут ја влече невестата од кола, таа ...

ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: Да продолжиме да ја градиме ...

(ВИДЕО) Вечерва во „360 степени“: Кој ќе реши кои ...

ФК СКОПЈЕ: На Шкендија не и треба помош од судии ...

Захариев: Кампањата ќе биде насочена кон ...

Модернизација на законските начела на ликвидација ...

Monster Hunter: World презентацијата открива ...

Почина најдебелата жена на светот

Почина најдебелата жена на светот

Версаче ги врати на сцена оригиналните супермодели

Славко ги шокираше сите во британскиот „X Фактор“

Бодибилдер се `товел` со хемија, па му ...

(ВИДЕО) Јованоски: Гасификација и планско градење ...

Родено прасе со човечки лик, едно око и пенис на ...

Ангелина Васовска: Богоев не направи ништо добро ...

Поповски: Забраната за користење државни ресурси ...

Победникот на Евровизија во животна опасност

Граѓаните сè почесто одбираат да лекуваат ...

Падна италијански воен авион

Иран со дронови нападна џихадисти во Сирија