Летот на јапонската авиокомпанија „ЈАЛ“ на линија до Њујорк, принудно слетал на аеродромот во Токио поради проблеми со еден од моторите кој што најверојатно бил предизвикан од птица. Боинг 777 со 230 патници и 15 членови на екипажот, еден час после полетувањето се вратил на аеродромот во Токио поради проблеми со моторот, пренесува новинската агенција "AFP". „Изгледа дека птица влетала во левиот мотор при полетување. Авионот исфрли гориво во воздух за да ја намали тежината во пресрет на принудното слетување“, изјави портпаролот на јапонската авиокомпанија. Никој од патниците не бил повреден, ниту пак бил сериозно оштетена структурата на авионот, а авионската писта била затворена. Телевизијата "TBS" прикажа снимка од запалениот мотор на авионот при полетувањето. „Веднаш после полетувањето, слушнавме пукања и авионот започна да се тресе“, изјавил еден од патниците.
сите 10 | | | веќе видена

Овој ангел не се откажа од соништата: На само 3 ...

Вардарци со прв домашен натпревар во ЛШ како ...

Заедничка азбука: Го учиме зборот надеж

Заедничка азбука: Го учиме зборот надеж

Десет советски и руски филмови што ги препорачува ...

Десет советски и руски филмови што ги препорачува ...

„Голф 2„ на автопат постигна неверојата брзина од ...

Овој човек 30 дена ќе живее на аеродромот во ...

Афера Вулин: Министерот купил стан, не дава ...

Џери Луис како Пантелија Топаловиќ

Џери Луис како Пантелија Топаловиќ

Рецензија Историја за мобилната телефонија: Како ...

Volvo XC40: спецификации, цени, слики и видео

Драма во Истанбул: Се запали авион откако ја ...

Везе и на 37 години: Роналдињо растура во футсал

Пиперки во тегла – за највкусната зима досега

Барди постигна прекрасен гол, Левнате го ...

Остра расправа по Законот за јазици

Тешко прашање – кој е најдобриот пријател на ...

За потребите на едно истражување: 3.000 среќници ...

ВМРО ДПМНЕ: Бизнис интересите на Kочо Aнѓушев ...

Горан Милошески со голема промоција на видео спот ...

Металург ќе ги брка првите бодови против Бешикташ

Евтиниот мед во маркетите е гликоза увезена од ...

Амбасадата на САД донираше опрема на македонската ...

Парада на најубавите модели на Ламборгини ...

Ново ремек дело на Барди од слободен удар! (ВИДЕО)

Последна шанса за опоравување: Најпознатиот возач ...

Последна шанса за опоравување: Најпознатиот возач ...

Публиката побара магија од Барди – и ја доби ...

Спасувачите во трка со времето – под урнатините ...

Нов еврогол на Барди од слободен удар (Видео)

Ако го нема Барди, тука е Чема Родригез: ...

Одделот за гранични работи при МВР доби донација ...

Зошто се помалку новинарите истражуваат во ...

Првиот академски час на БАС

Реконструирана спортската сала во ОУ„Коле ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата го раскрчмува Фени за ...

(ВИДЕО) Се запали авион на аеродромот „Ататурк“ ...