Уште еден ден, со уште едно време за работа. Без разлика дали чекаат воз, метро, автобус или возат многу луѓе нема да го опишат патувањето како белег на нивниот ден. Но, можете да го направите ако живеете во Норвешка. Патувањето пет милји по прекрасниот пат на Атлантскиот Океан или Атлантерхавсвеиен можеби е најдобриот начин за патување низ целиот свет. Ова видео од 360 степени го покажува патот што се протега низ неколку мали острови со силуета на планински падини и океански погледи на двете страни. Виртуелното патување започнува во крајбрежниот град Аверхој, опфаќајќи осум мостови, вклучувајќи ја и најдолгата рута - мостот Сторсајзаунте - со карактеристичен заоблен дизајн и завршувајќи на копното на Норвешка. Извештајот на Оединетите нации за светска среќа во 2017 година ја нарече Норвешка најсреќно место за живеење и со таква врска тоа не е изненадување. Господарот Гинчелд Бае-Петерсен, кој секојдневно патува со вакво патување, вели: "За мене ова е само дел од мојот живот, не мислам на тоа како навистина ...
| | веќе видена

Експлодираше воено складиште за оружје во Украина

Анализа на предизборните ветувања со Бојан ...

Ураганот „Марија“ потона во тропска бура-многу ...

Сланината ја прели со вода: Трик кој постојано ќе ...

Мисајловски: Нови градинки, реконструкција на ...

(ВИДЕО) Трајановски: Ако добијам нов мандат, ќе ...

(ВИДЕО) Катица Јанева: Сакам да сум градоначалник ...

ВМРО ДПМНЕ: #СекогашРабота

Мисајловски: Инфраструктурата ќе биде мој ...

Напад на болница во Мексико, најмалку 14 загинати

Ловеше риба во улична дупка за да издејствува ...

Што се случува кога ќе ти се истресат милион ...

Нина Агдал во уште едно жешко видео

Најопасните и најекстремните железници во светот! ...

Доби дрес од погрешниот полјак (ВИДЕО)

На стартот од квалификациите за ЕП 2018 дуели со ...

Герет Бејл ја враќа формата-Сите зборуваат за ...

(ВИДЕО) ДРАМАТИЧНО: Гори едно од најголемите ...

(ВИДЕО) ДРАМАТИЧНО: Гори едно од најголемите ...

Поткуп одложен: Судот ќе ги користи снимките од ...

ЛЕГЕНДА: Доби шанса да го изведе почетниот удар, ...

Ирачаните немаат милост за џихадистите: Ги фрлаат ...

Богоев: Борбата за повеќе зеленило е борба за ...

Ѕвездата на Лајпциг бараше замена поради буката ...

Наше дете меѓу холивудските ѕвезди: Запознајте го ...

Каде е видеотехнологијата? Џабе победата на Реал, ...

„Пеколното“ дуо повторно заедно: Двејд потпишува ...

СПОРТСКА ДРАМА: Нозете и откажаа на 80 метри пред ...

Идеални за појадок: Брзи колачиња со само 3 ...

Позитива на денот: 576 шкотски овчари на едно ...

Украина: Гори главниот воен магацин со 188.000 ...

Vernee M5: Смартфон од средната класа со метален ...

Камерите уловиле сѐ: Познатата српска пејачка ...

Вкусни бомбици кои не дебелеат

Jaдете без грижа на совест – намирници со 0 ...

(ВИДЕО) Заев од Богданци: Општината е важна за ...

ЛШ: Реал конечно до триумф во Дортмунд, хет - ...

Се снимаше како умира од каснување на “црна мамба”

Реал конечно го освои Дортмунд, Сити го совлада ...