Локалните избори ја расипаа линијата „Здраво Таравари“. Министерот за здравство влегува во градоначалничка трка. И пратеници се откажуваат од укажаната доверба од граѓаните во замена за нови функции. Партиските и лични, наспроти државните интереси. Која е моралната вертикала на носителите на јавни функции? Треба ли да се повлечат од местата што ги држат пред да се кандидидираат за нови? Дебата во „Топ тема“ со министерот за здравство Арбен Таравари и политичките аналитичари Сашо Ордановски и Сефер Тахири.
сите 43 | | | веќе видена

Заев: Мораме да го фатиме моментот за надминување ...

Имале секс на сред пицерија, а сега ги чека ...

Има луди пресврти, ама ова е премногу (Видео)

ВМРО-ДПМНЕ ја претстави изборната програма: Ќе ...

(ВИДЕО) Халкидики пламна, огнот им се заканува на ...

(ВИДЕО) Честојнова: Платите се намалуваат втор ...

Малата Фрида воопшто не постои?! Неверојатен ...

Мицкоски: Ќе им кажеме на граѓаните дека имаме ...

(ВИДЕО) Ѓорчев: Владата на СДСМ и Зоран Заев со ...

Милионски рецепти за лекови за смирување, ...

Попоски: Ќе се посветиме на тоа што ВМРО-ДПМНЕ ...

Преполна сала, еуфорична атмосфера, почнува ...

Први снимки после ураганот Ирма: Погледнете како ...

(ВИДЕО) Барал богатство, а нашол нуклеарна бомба

Пет нови трејлери за Call of Duty: WWII

Пет нови трејлери за Call of Duty: WWII

Исповед на Цеца: За првпат по неговата смрт таа ...

По пет децении 11.000 луѓе мора да се евакуираат ...

„Објави ме“

Државниот инспекторат за локална самоуправа со ...

Собранието ја продолжува расправата за Законот ...

Апелација дозволи бомбите да се користат како ...

Распашковски: ВМРО – ДПМНЕ ја упропасти „САНОС” ...

Договорот за „Иловица” се уште тајна

Средба на премиерот Заев со генералниот секретар ...

Наставничкиот пленум бара отчет, СОНК не дава

Талески за „Транспортер 2“

Полицијата за предметот „Транспортер 2“

Пациент со леукемија починал поради несоодветна ...

Ниту еден од организаторите на нападот во ...

Нова истрага за Талевски за малверзации при ...

Проблемот со струшката депонија и понатаму ...

„Техничка` за оние кои имаат „намера` да повредат ...

Државниот локален инспекторат ги запре ...

Половина болни од леукемија ќе добијат лек, ...

Треба ли да молиме за лекови, за живот?

МЗ: Болните од леукемија наскоро ќе ја добијат ...

Благодарници за граѓаните кои помогнаа во ...

Талески: Фонтаната не се урива, туку се ...