За близу сто милиони евра помалку директни стански инвестиции имало во Македонија во првото полугодие, споредено со истиот период лани. Новите податоци на ...
сите 43 | | | веќе видена

Сведоштво на претепаниот полицаец од С.Николе: Mи ...

Мицевски: Во Крива Паланка сите ќе живеат еднакво ...

Почнува вакцинација против сезонски грип

Скокна во бездна длабока 243 метри (Видео)

Трагедија : Загинаа најмалку 6 рудари во Турција ...

Каја Џонс: Ме принудуваа на проституција и дрога

(ВИДЕО) Маџунаров: ЈП Исар ми се закани со тужба ...

Заев: Балканот веќе нема да биде „буре барут“

Мамиќ на свадбата на својот син завршил на подот: ...

Полицијата влегла во општина Карпош додека ...

Гурабии по оригинален рецепт

Се занимавал со хуманитарна дејност: Македонец од ...

Премиерно прикажан трогателениот документарец за ...

360˚ Блажевска: По локалните, можно е пратеници ...

(ВИДЕО)Со 7-годишно дете три години живеат без ...

Локалните избори ќе донесат промени и во составот ...

Заев најави интензивирање на преговорите за името

Владо Јаневски: Повеќе не одам на оргии!

Потпишан меморандум за соработка на „Самит100“

Филип е Македонецот кој со масло од канабис го ...

Заев и Звиздиќ: Желбата за брз влез во ЕУ ја ...

(ВИДЕО)Новковски:Не е доволно да се смени само ...

Пет лица приведени за настаните на 27 април во ...

Драматична снимка од најголемата светска ...

Вработените на аеродромот шокирано гледале од ...

Како да согорите 150 калории за само 8 минути? ...

Средба Груевски-Рама

Новиот музеј Лувр „плута“ во Абу Даби (ВИДЕО)

Славој Жижек за првиот роман на својата сопруга: ...

(ВИДЕО) Крцкави компирчиња

Врвна студентка оставила две проштални пораки, па ...

Ганкин масажа за затегнато лице

Ципрас од САД: Взаемно прифатливо решение за ...

Лисната декоративна погача

Џиновска дупка се отвори на Антарктикот, ...

Можеби е далеку од нас, но оваа снимка е ...

Кејт Мидлтон ужива во бременоста и танцува со мече

Средба Заев – Звиздиќ (ВИДЕО)

Ќе се менува системот за исплата на социјалната ...