Не станува збор за било каков вид на дигитална измама, во прашање е чиста оптичка илузија. Ист предмет гледан од еден агол, изгледа сосема поинаку кога се ...
сите 9 | | | веќе видена

Пчеларството од охридско-струшкиот регион пред ...

Серафим Димовски – Цане со жестоки обвинувања: ...

(Видео) Црна Гора победи во Казахстан

Референдум против мигранти во ист ден со ...

Денес живее во луксуз, а еве како изгледа родната ...

Eвропратениците Кукан, Вајгл во Скопје

Наставата ќе се реорганизира од идната година

Премиерот Заев на Курбан Бајрам во Арачиново

Се исфрлаат од употреба гумените куршуми и ...

Сведоштво на разузнавачот Ѓорѓи Лазаревски

Илија Ќосевски откри што е „Среќа“

Потребни се итни вработувања во санитарните и ...

Заев: Вредностите на празникот Курбан Бајрам се ...

Епидемија во Гевгелија и Богданци од нечиста вода

СДСМ за дрвјата и кружниот тек

Над 4000 потписи собра „Будење“

Советот ќе расправа за евентуален референдум ...

(Видео) Евробаскет: Србија подобра од Летонија, ...

(Видео) Евробаскет: Србија подобра од Летонија, ...

Бебе тешко само 500 грама преживеало – кои се ...

Интервју со Проф.Д-р.Валентина Павлова, декан на ...

Не си црна, запамти, ние убиваме само црнци: ...

Груевски: Намалувањето на индустриското ...

Евакуација во Русија , во одрон заробени 300 ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на Заев повторно врши ...

„Коцкастите` добро се испотија (ВИДЕО)

ФоТон нова рубрика на МКД.мк

Експерти со оценка за средбата Димитров – Коѕијас

Реал Сосиедад ја загуби контролката со Депортиво ...

Данев: Откако СДСМ е на власт нема нови ...

Делев: Стратезите на СДСМ недоволно ја познаваат ...

Ферги објави трејлер за визуелниот албум „Double ...

СДСМ со кандидатка Албанка за градоначалник на ...

Сите мислеле дека бебето ќе го абортира поради ...

Комплетна ревизија на учебниците, наставниот план ...

Србов: Незаконски избрани директори во АД за ...

(Видео) Евробаскет: Победи за Хрватска и Белгија

Сигурно не сте знаеле - овој пејач е првото момче ...

Митрески: Нов скандал, продолжуваат фалсификатите ...