Холивудскиот актер Том Круз се повредил додека изведувал акробации на снимање на шестото продолжение на „Невозможна мисија“ во Лондон. Актерот кој е еден од ретките во Холивуд кој сам ги изведува ризичните сцени од филмовите, скокал меѓу две згради со помош на безбедносен кабел, но ја промашил ивицата на кровот и се удрил во зградата. Актерот пред да снима во Лондон, снимаше во Париз, каде возеше мотор, додека во Оксфордиш е фотографиран за време на скок од авион.
сите 26 | | | веќе видена

Германија и Англија пред заверка на пласманот на ...

Не можела да издржи, па си ја пикнала раката во ...

Пред две години беше преслатко девојче, нема да ...

(Видео) Евробаскет: Србија ја победи Турција

Англичаните се спасуваа преку Рашфорд, Германија ...

Протест, реакција, повлекување, блокада

Протест, реакција, повлекување, блокада

Буфон откри зошто се одлучил да стане голман

ВМРО-ДПМНЕ: Инвестиравме во учениците, наставниот ...

Намален бројот на првачиња во Македонија

Вечерно Кино: Возачите на Ferrari F1 тимот зад ...

Тоа е крај на играта: Нуклеарните експерти ...

Тоа е крај на играта: Нуклеарните експерти ...

Се рециклира третина од амбалажата, компаниите ...

Како влијаат смарт телефоните врз денешните ...

Игри кои ќе излезат во месец септември

Игри кои ќе излезат во месец септември

Меки и сочни ванилици по рецептот на нашите баби ...

Пратениците ВМРО-ДПМНЕ се против избор на нов ...

Пратениците ВМРО-ДПМНЕ се против избор на нов ...

Референдумите не успеваат во општини каде што се ...

Почна школската година, бројот на првачиња се ...

Почна и експресно се одложи судењето на ...

Почнува трката за изборот на нов јавен обвинител

Влегла во супермаркет и пробала свежи колбаси. ...

Пијан Русин на хауба влечеше вработен на паркинг ...

Се буди ли свеста кај текстилните работници?

Законот за употреба на јазиците во Собрание

Google претстави нов уред за виртуелна реалност ...

Утре во Струмица, Македонија против Албанија

Царовска: ВМРО ДПМНЕ лаже и шири ксенофобија

Царовска: ВМРО ДПМНЕ лаже и шири ксенофобија

Компанија со кривична против поранешното ...

Заев-Нетанјаху: Македонија и Израел ја ...

Нема доволно пилоти за АРМ и противпожарните ...

(Видео) Евробаскет: Хрватска победи во ...

Околу 1000 првачиња во Битола

Министерката Царовска ненајавена се појави на ...

Министерот Tаравари во трка за градоначалник на ...