Реал Мадрид ја совлада Барселона во првото сезонско „Ел Калсико“ и се наоѓа на чекор до освојувањето на шпанскиот Суперкуп. Реал на „Камп Ноу“ победи со 3:1, а натпреварот го заврши со играч помалку поради црвениот картон кој го доби Кристијано Роналдо. Победата со која Реал се приближи до освојувањето на вториот трофеј сезоната, мина во сенка на исклучувањето на Кристијано Роналдо кој слично како и во Скопје против Манчестер Јунајтед, натпреварот го почна како резерва, а во игра влезе во 58. минута. Португалецот постигна гол во 80. минута, а потоа во рок од една минути доби два жолти картони поради што мораше да ја напушти играта. „Не сакам да се мешам во судиските одлуки. Одлично одигравме. Можеби се изнервирав за црвениот картон за Роналдо. Можеби не беше пенал, ама судијата претера со вториот жолт картон“, рече Зидан по мечот. „Ние сепак не можеме да ја смениме судиската одлука. Задоволни сме од резултатот, но сѐ уште ништо не е готово, нѐ чека и реваншот. Уживавме и со нетрпение го очекуваме реваншот во ...
сите 78 | | | веќе видена

Момче пробало да ограби теретана на ММА борец: Се ...

Карневалот во Лондон е толку безобразен што дури ...

Карневалот во Лондон е толку безобразен што дури ...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ нема ништо ...

Хумелс ја замолче „Еден арената“

Полицијата насилно апси медицинска сестра на ...

Трајановски: Пријатно сум изненаден од интересот ...

Бизарна случка на трка во Шпанија: Влезе на ...

Smart Vision EQ ForTwo :: Чиста мисла

(Видео) Евробаскет: Швед го замолкна Истанбул, ...

(Видео) Евробаскет: Швед го замолкна Истанбул, ...

Андоновски: РК Охрид е подготвен да направи ...

Милевски: Со многу проблеми патуваме за Ерменија

Чешка и направи проблем на Германија, но ...

Чешка и направи проблем на Германија, но ...

Германците останаа перфектни, Англичаните ...

Штериев: Политиката надвор од oбвинителството

Ќе краде ли новото поло купувачи од голфот? ...

Намирница која што ни е омилена, а не ја топи ни ...

Намирница која што ни е омилена, а не ја топи ни ...

Колку долго човек може да издржи покриен со 100 ...

Детонирале огромна бомба од Втора светска војна, ...

Трајановски: Привршува изградбата на булеварот ...

Пчеларството од охридско-струшкиот регион пред ...

Серафим Димовски – Цане со жестоки обвинувања: ...

(Видео) Црна Гора победи во Казахстан

Референдум против мигранти во ист ден со ...

Денес живее во луксуз, а еве како изгледа родната ...

Eвропратениците Кукан, Вајгл во Скопје

Наставата ќе се реорганизира од идната година

Премиерот Заев на Курбан Бајрам во Арачиново

Се исфрлаат од употреба гумените куршуми и ...

Сведоштво на разузнавачот Ѓорѓи Лазаревски

Илија Ќосевски откри што е „Среќа“

Потребни се итни вработувања во санитарните и ...

Заев: Вредностите на празникот Курбан Бајрам се ...

Епидемија во Гевгелија и Богданци од нечиста вода

СДСМ за дрвјата и кружниот тек

Над 4000 потписи собра „Будење“