Она што Лионел Меси го направил на последниот лигашки Ел Класико синоќа го повтори Кристиано Роналдо, во првиот натпревар од шпанскиот Суперкуп. Меси пред три месеци во 92. минута постигна гол за победата на Баселона во Мадрид и замолчал 80. илјади гледачи на Сантиго Бернабе. Го соблекол дресот и својата десетка ја свртел кон домашните навивачи порачувајќи им да му се поклонат. Роналдо тоа, секако му го запамтил. Синоќа во игра влегол во 60. минута а 20. минути подоцна постигнал „голиште“ и водство на Реал од 2:1. На целиот стадион прво му го покажал своето вајано торзо, а потоа и својата седмица на дресот. Само колку Барселонистите да знаат декаа Роналдо не зборава.
сите 92 | | | веќе видена

Почна и експресно се одложи судењето на ...

Почнува трката за изборот на нов јавен обвинител

Влегла во супермаркет и пробала свежи колбаси. ...

Пијан Русин на хауба влечеше вработен на паркинг ...

Се буди ли свеста кај текстилните работници?

Законот за употреба на јазиците во Собрание

Google претстави нов уред за виртуелна реалност ...

Утре во Струмица, Македонија против Албанија

Царовска: ВМРО ДПМНЕ лаже и шири ксенофобија

Царовска: ВМРО ДПМНЕ лаже и шири ксенофобија

Компанија со кривична против поранешното ...

Заев-Нетанјаху: Македонија и Израел ја ...

Нема доволно пилоти за АРМ и противпожарните ...

(Видео) Евробаскет: Хрватска победи во ...

Околу 1000 првачиња во Битола

Министерката Царовска ненајавена се појави на ...

Министерот Tаравари во трка за градоначалник на ...

Полициско куче пронашло мина, а потоа му ...

Заев-Нетанјаху: Македонија и Израел ја ...

Прилеп на референдум: Граѓаните ќе одлучуваат ...

Делев: Неспособноста на владата на Заев и СДС ...

Оваа принцеза ќе се откаже од својот статус - за ...

Соборен е светскиот рекорд во носење полни кригли ...

Moto Z2 Force Edition: Телефон со екран кој не ...

Жестока расправа во советот на Битола

Семејството Калеши во Инџиково очекува помош од ...

Несторовски: Прашајте го Бериша, мислам дека ...

Огласот за јавен обвинител на собраниска седница

Обратете внимание на бојата, текстурата и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со ребалансот на Буџетот не само што ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со ребалансот на Буџетот не само што ...

Меѓусебна поддршка на пакетот закони, но ...

(ВИДЕО) Интервју со Таравари: Ако изгубиме на ...

СДСМ ги поддржа предлог законите на опозицијата

(ВИДЕО) Делев: СДСМ три месеци се на власт, а ...

СП Русија 2018, и Македонија и Албанија бараат ...

Елен Де Џенерес премиерно утре повторно на TV ...

(ВИДЕО) Богоев: Загадувањето во Карпош е ...

Повторно на малите екрани: Ѕирнете во новата ...