Ако некогаш сте имале дилема дали да направите гибаница или прженици, нема веќе двоумење, направете ги двете! Еве фантастичен рецепт на Милица Михаиловиќ… 8 парчиња леб малку сол 3 јајца 200 гр кравјо сирење 1 лажица кисела павлака 400 мл млеко 150 гр кашкавал Разматете јајца, сол, млеко и издробено сирење. Во подготвената смеса натопете ги парчињата леб и редете ги на намастен плех со маргарин. Останатата смеса и ренданиот кашкавал ставете ги преку лебот. Печете на 200 степени околу 20 минути. Послужете со јогурт! Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео) ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси ВИДЕО: Како да ...
сите 14 | | | веќе видена

Руски експерт за Северна Кореја изнел шокантни ...

Руски експерт за Северна Кореја изнел шокантни ...

Руски експерт за Северна Кореја изнел шокантни ...

Доаѓа зима: Направете превртени сарми – хит за ...

Шокантна снимка од ликвидација во Бразил: Знаеле ...

Пијан фан на Бритни играше со неа на сцената

Брегзит проблемот

Урнебесно видео од Сараево: Низ половина град се ...

Најдобрите телефони на IFA 2017

Lenovo, Asus, Dell и Acer ги претставија новите ...

Lenovo, Asus, Dell и Acer ги претставија новите ...

Kit Harington & Emilia Clarke се новите лица на ...

Министерката Треневска Дескоска не ги посети ...

Таа е мистерија за лекарите: Никој не знае од што ...

Таа е мистерија за лекарите: Никој не знае од што ...

Кои се најдобри изведувачи на слободни на сите ...

Кои се најдобри изведувачи на слободни на сите ...

Кои се најдобри изведувачи на слободни на сите ...

Кои се најдобри изведувачи на слободни на сите ...

Кои се најдобри изведувачи на слободни на сите ...

Кои се најдобри изведувачи на слободни на сите ...

Кои се најдобри изведувачи на слободни на сите ...

Кои се најдобри изведувачи на слободни на сите ...

Кои се најдобри изведувачи на слободни на сите ...

Кои се најдобри изведувачи на слободни на сите ...

Најдобрите голови од првата рунда во СЕХА (ВИДЕО)

И големите плачат: Зидан во крајно емотивно ...

Вистинско чудо - за оваа вода се верува дека ги ...

(ВИДЕО) ЗАКАНУВАЧКИ ОДГОВОР НА КИМ: Јужна Кореја ...

Јужна Кореја лансирала балистичка ракета како ...

(Видео) Гори Лос Анџелес, прогласена вонредна ...

После долга борба со болеста – Аврил Лавин се ...

Груевски: Резултатот на владата на СДС е нула ...

Белгија резервира билет за Русија 2018, Холандија ...

Белгија резервира билет за Русија 2018, Холандија ...

Груевски: Владата на Заев се откажува од ...

Северна Кореја потврди дека извршила тест со ...

Како Трамп добивал улоги во серии и филмови во ...

Шест гигантски банки ќе станат партнери за да ...