Момчето од Нов Жедник, кој бил во центарот на внимание минатата година, не можевме досега да го видиме во јавноста. Пред година дена, Душан Вуковиќ ја повикал Сандра Африка да му биде придружничка на матура. Да се потсетиме, ова момче направи интересна снимка која стана хит на интернет, а пејачката после тоа, со задоволство го прифати повикот. Погледнете го видеото од поканата за матура, која Душан ја направи за Сандра Африка: Матурксата вечер беше одржана во Суботица, а Сандра и Душан, блескаа и привлекоа огромно внимание. После овој настан, Душан не можевме да го забележиме во јавност. Ова момче сега има нов имиџ. Поточно, Душан кој сега престојува во Америка, својата коса ја офарба делумно и стана русокос. „Пуштам брада“, напиша тој и ја објави новата фотка: Дали ви се допаѓа новиот имиџ на Душан Вуковиќ?
сите 4 | | | веќе видена

Доаѓа Гранд тур

Како Победа ја продолжува кризата на ...

Како Победа ја продолжува кризата на ...

Вардар пак се мачи – Барсегјан за водство, ...

Вардар пак се мачи – Барсегјан за водство, ...

Манчев: Зошто е потребно во Прилеп и во Струмица ...

Затуроска: Законот за јазици е договор меѓу СДСМ ...

„Раст“: Децата со нарушен раст ќе останат без ...

Кардиохирургот Жан Митрев одбележа 20 години од ...

(ВИДЕО) Самоил Малчески им се приклучи на ...

Словачка донираше чизми за македонската полиција

Спасовски: За Диво насеље ќе се отвори и ...

Павлески: Референдумите за мигранти, заедно со ...

Димовски: Се воведува јазична федерализација во ...

Каде оди салото кога слабееме?

Димков: Реагираме на неуставноста од носењето на ...

Луксузен хотел на плажата Елија на Миконос

Lamborghini Aventador S Roadster зa 2018-та ...

Нема да има појадок во студентските домови во ...

ТРГОВИЈА СО ЛУЃЕ И ВО МАКЕДОНИЈА: Шест лица се ...

Се намалуваат резервите на лекот за луѓето со ...

Задачите на Прибе и натаму без реализација ...

Навивачите на Келн ги купиле сите влезници за ...

МАСИТ ФОРУМ: Иновативни решенија и тренодви во ...

ЗАКОН ЗА АМНЕСТИЈА: Лица осудени на 5 години ќе ...

Вака изгледаат електричните такси возила на Тесла ...

Мукоски: Македонија се наоѓа пред економски колапс

Авировиќ: Професорите лингвисти имаат забелешки ...

Ласовска: Ако сакаме правна држава, Законот за ...

Заев: Со граѓаните повторно ја градиме ...

Данев: Го носите неуставниот Закон за јазици за ...

Манојлоски: Граѓаните на референдум да се ...

Стевананџија: Се стремам во мојата татковина да ...

Вељаноски: Секогаш кога СДСМ е на власт се прават ...

Отворена изложбата на Антонио Аранѓеловиќ во МГС

Отворена изложбата на Антонио Аранѓеловиќ во МГС

Милошоски: Неуставниот закон за јазици е тука за ...

`Трамп е новиот Хитлер на меѓународната ...

Меси во поход на нов рекорд: Падна големиот ...