По завршувањето на натпреварот и прославата на играчите на Кралскиот клуб, Роналдо тргна кон соблекувалната. Фановите беа како во транс бидејќи го гледаат својот идол одблиску. Португалецот го соблече својот дрес и одлучи да го подари на некој од публиката. Навистина огромна среќа е некој да биде одбран лично од Роналдо, од толква толпа на луѓе, кои со цело срце го посакуваат дресот на ѕвездата на Реал. Додека стотици грла френетично викаа во тој момент, Роналдо ја здогледа малечката Хелен и се упати кон неа покажувајќи со прст дека сака токму на неа да и го подари дресот. Португалецот уште еднаш ја покажа својата несебичност и почит кон своите најголеми обожаватели. Погледнете како тоа изгледаше: Урнебесно- Се појави фотографија од Маруан Фелаини од Суперкупот и веднаш стана вирална (галерија)
сите 106 | | | веќе видена

Северна Кореја потврди дека извршила тест со ...

Како Трамп добивал улоги во серии и филмови во ...

Шест гигантски банки ќе станат партнери за да ...

Што велат граѓаните на Босилово за референдумот ...

Груевски: СДСМ и Заев водат погубна политика кон ...

(Видео) Луксембург остана непоразен во Франција

(Видео) Белгија се пласира на Мундијалот во Русија

(ВИДЕО) КОЈА Е ЦЕНАТА: Се продава имотот на Мел ...

(Видео) Марканен ја реши драмата во Хелсинки

Жителите од Орланце патуваат по два километри за ...

Секој ден со забоболка – за 500 евра 10-годишниот ...

УЖАС: Ова се 10-те најсмртоносни суштества на ...

Како Жозе Мурињо се снаоѓа како голман? (ВИДЕО)

Експлозија од вкусови: Брауни од чоколадо и ...

Дачиќ шокантно за Косово: Србија и денес ви ги ...

(ВИДЕО) Царовска: Нема станови за мигранти, ВМРО ...

Пропадна и референдумот во Босилово – не излегоа ...

(Видео) Важни победи за Холандија и Шведска

(Видео) Важни победи за Холандија и Шведска

(ВИДЕО) Груевски: Декласификација на субвенциите ...

Холандија се враќа во игра, но и натаму не ...

(Видео) Евробаскет: Словенија подобра од Грција, ...

(Видео) Евробаскет: Словенија подобра од Грција, ...

Денот на независноста ќе се одбележува под мотото ...

Огласот за распишување на јавен обвинител во ...

Нова учебна година, проблемите стари

Сопствениците на викенд становите во Охрид се ...

Референдум Босилово

Укинување на радиодифузна такса

Судски процеси

Груевски: Новата Влада нема интерес за ...

Лагите за бегалски кампови Заев ги прикрива со ...

„Охридска софра“ за крај на успешната летна сезона

Средба Заев – Ривлин: Да се интензивира ...

И во Македонија се подготвува споредбен извештај ...

Хуманоста на дело – по сторијата на Канал 5, ...

Во Могила запленети 25 тони забранет тутун ...

8- ми Септември ќе биде одбележан со бројни ...

Големата награда на меѓународниот филмски ...