ТЕМНАТА КУЛА Постојат и други светови освен нашите. ТЕМНАТА КУЛА на Стивен Кинг, амбициозна и комплексна приказна на еден од најпрепознатливите книжевни автори на нашето време доаѓа на големото платно. Последниот витешки војник, Роланд Дешаин (Идрис Елба) е во постојана битка со Валтер О Дим, исто така познат под името Човек во црно (Метју Меконахи). Одлучен е да го спречи уништувањето на ТЕМНАТА КУЛА која во целост го одржува целиот наш универзум. Додека судбината на световите виси на тенка линија, доброто и злото ќе се судрат во ултимативна борба, во која само Ролан може да го заштити Кулу од Човекот во црно. АНАБЕЛА: ПОЧЕТОК Неколку години по трагичната смрт на нивната ќерка, кукларот и неговата сопруга примаат во нивниот дом калуѓерка и неколку девојчиња од затвореното сиропиталите, по што набрзо тие стануваат мета на демонската кукла, Анабела. Неделна програма 10.8. - 16.8.2017 Темната Кула Секој ден: 15:40, 16:40, 17:45, 18:45, 20:00, 21:00 22:10, 23:00 Викенд: 13:40, 15:40, 16:40, ...
сите 20 | | | веќе видена

Птица предизвикала паника: Боинг со 230 патници ...

Од Дунав извлечен женски труп, најверојатно ...

Меѓународна конференција за безбедносните ...

Путин: Севернокорејците се подготвени да јадат и ...

Трајчевски: Финансирањето на АВМУ од Буџетот ќе ...

Duck Hunt се враќа на 14 септември

Најпопуларната фризура на Инстаграм (ВИДЕО)

ВМРО-ДПМНЕ: Откако СДС ја презеде власта, ...

(ВИДЕО) Виртуелно патување кое ќе ве натера се ...

Партиите на “рати” со детали за кандидатите во ...

Мараја Кери добива анимиран лик во новиот филм

Остров на смртта: На туристите веќе со децении им ...

Повредено тримесечно бебе откако комбе влета во ...

Напишал проштално писмо и отишол да се самоубие, ...

Истече рокот за независни кандидатури за ...

(ВИДЕО) Конфликт меѓу Милошоски и Адеми: Ги ...

(ВИДЕО) Конфликт меѓу Милошоски и Адеми: Ги ...

Најстарото регулаторно тело од областа на ...

Министерот Спасовски во посета на СВР Охрид

Прекината седницата за дебата за законот за ...

Нека биде како пред осум години: Пандев знае како ...

Ова неугледно куче се откажа од човечката љубов ...

„Д хаундс“ наскоро со нов материјал

Трик кој ќе ве воодушеви: Еве како да ја вратите ...

Битка за Деир Ез-Зор: Двајца руски војници убиени ...

Битка за Деир Ез-Зор: Двајца руски војници убиени ...

Битка за Деир Ез-Зор: Двајца руски војници убиени ...

Битка за Деир Ез-Зор: Двајца руски војници убиени ...

Оваа мајка е вистински херој: Се породила на сред ...

Министерот Спасовски во посета на СВР – Охрид

Неверојатно!Јужноафриканец во гаража за три ...

Дебата во „Топ тема“ – Арбен Таравари, Сашо ...

(ВИДЕО) Вкусна салта од јајца

Кралски ручек: Димен свински бут со додаток кој ...

Таравари: Сакаме да го провериме рејтингот кај ...

(ВИДЕО) Таравари: Сакаме да го провериме ...

Panasonic развива подвижен фрижидер што носи ...

Путин го кажал своето: Северна Кореја ако треба ...

Кашкавалот се топи одозгора: Највкусна тава со ...