Дајана ја посети Босна во 1997 година и во таа прилика се сретна со жртвите кои престојувале на рехабилитација. Принцезата Дајана, на ден пред својата смрт ...
сите 16 | | | веќе видена

Бени одлучи да не се курчи веќе

Сините картони не се враќаат во здравството

Идната недела ќе се знае кој е наследникот на ...

Се кројат кандидатските листи за октомвриските ...

Македонската армија одбележува 25 години од ...

Пациентите и фармацевтите збунети - здравствени ...

Битолскиот универзитет не ги укина дисперзираните ...

Драма на велешко езеро, велешанец спасен во ...

АРМ одбележува 25 години од формирањето

Во вторник ќе почне процедурата, нов јавен ...

Извлечен мажот кој падна во провалија кај браната ...

Таравари: Кај лекар само со лична карта, не е ...

Навивачите на Легија со неверојатна фотографија ...

Тероризам во Барселона – се трага по 17 годишен ...

(ВИДЕО) Зема дезодоранс од рафтот и го испроба на ...

Хакери можат да ги исклучат безбедносните ...

Требало да биде ѕвезда на вечерта, а сите гледале ...

Ни погреб ни кремирање! Која е иднината на ...

Од 1 септември градинките ќе работат во две смени

Финска: Неколку луѓе нападнати со нож во Турку

Единаесет куќи ризични за живеење после ...

Покрај огромното НЛО на Антартикот пронајден влез ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните заслужуваат да знаат кои се ...

Мона Лиза, вонземјанка што Аполо 20 ја најде на ...

Дали терористите тука го подготвувале крвавиот ...

Швајцарија има ролеркостер сред планина

Во кумановската касарна „Боро Менков“ одбележан ...

СДММ: Со проектот „Млад земјоделец” до 10 илјади ...

Таравари: Без син картон на преглед и во аптека, ...

(ВИДЕО) Димитров во посета на Осло: Потпишана ...

Со еден трик спасете го скиселеното вино

(ВИДЕО) Интервју со Душко Весковски, номиниран за ...

Индонезија, 10 илјади мажи учествуаа во ...

Таа ќе ви покаже како правилно се јаде банана

На 22 август ќе започне постапката за избор на ...

30 години од „Dirty Dancing“

30 години од „Dirty Dancing“

Новиот светски поредок ќе се обиде да го убие ...

Едноминутно молчење за жртвите од терористичкиот ...