Легендарниот пејач Предраг Цуне Гојковиќ почина на 85 годишна возраст, а колегите се простија од него. Легендата на српската музика Предраг Цуне Гојковиќ почина на 85 годишна возраст, а оваа вест ги растажи многумина од неговите колеги. Лепа беше неутешена, и наведе дека Цуне бил добар човек. „Јао, не можам да верувам. Тој беше моето сонце! Па, зошто замина… Цуне беше прекрасен човек, предобар. Многу ми е жал, тој беше величина, легенда. Знам дека е сиромашен беше болен, но не знаев дека до толку е лошо“, изјави низ солзи Лепа Лукиќ. Да потсетиме, Цуне беше еден од најдобрите пејачи на народна музика на просторот на поранешна Југославија. Неговите многубројни хитови и ден денес на радо срце се препејуваат. Да потсетиме, како Цуне ја изведе песната „Јаничар“:
сите 14 | | | веќе видена

Избран најубавиот гол во историјата на Премиер ...

Популарното деколте на Кејт Аптон се најде на ...

Топ 10 фудбалери кои биле на чекор од смртта на ...

(ВИДЕО) Ударот на автомобилот во демонстрантите ...

Тодоровиќ ќе го затвори рекетот на Гостивар ...

Скандал ја тресе Британија: Откриено како ...

Поглед во најдобриот хотел на светот

[Видео] Да ти нацртам: Што е политичар?

Пекол во Грција: Пожар голтал цело село, уништени ...

Том Круз се повреди на снимањето на „Mission ...

Гаџет со кој можете сами да си направите органска ...

Човечка пирамида за да спасат девојче од трети ...

Чоколаден рај во чаша: Чоколадна панакота

Дваесет години не ја кратела косата: По ...

Селаните нашле генијален начин да се одбранат од ...

(ВИДЕО) Ѕирнете во станот на Ружица Вељковиќ

Завршена заложничката драма во Буркина Фасо, 18 ...

(ВИДЕО) За Роналдо суспензија од 4. до 12. ...

Кенгур удри бокс на дете, мајка му снима и се смее

Илузија која го полуде Интернетот! Како е можно ...

Масакр во Буркина Фасо: Исламистите отворија оган ...

Овој картел е најбрутален од сите: Го создале 34 ...

Овој картел е најбрутален од сите: Го создале 34 ...

Овој картел е најбрутален од сите: Го создале 34 ...

Експериментите на ЦИА со дрога, довеле до ...

Пике пред две години за помал прекршок од Роналдо ...

Од пепелта се издигнаа во најдоминантна сила: ...

Неверојатна тешка судбина која ќе ве шокира- Дури ...

Неверојатна тешка судбина која ќе ве шокира- Дури ...

Објавен првиот спот на кампањата на Трамп за ...

Том Круз се повредил при скок од зграда

Роналдо (го) чека драстична суспензија (видео)

ВМРО-ДПМНЕ: СДС врши притисок монтираните ...

Џоди Фостер: Холивудската елита сакаше да ме ...

Даде гол, копираше Меси, па го турна судијата и ...

Конечно проговориле синовите на принцезата ...

Конечно проговориле синовите на принцезата ...

(ВИДЕО) Њујоршки велосипедист со пеење си направи ...

Подготвувале масакр и атентат на Владимир Путин: ...