Оваа погача е многу декоративна, а лесно се подготвува. Ви предлагаме да ја направите за неделниот ручек. 800 гр брашно 3 јајца 1 рамна лажица сол 120 мл масло 240 мл топло млеко 2 лажички сув квасец 2 лажици шеќер 70 гр маргарин 1 јајце за премачкување сусам ким Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси Домашниот леб на мајче Вера Полнет запечен леб ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот Вистинска уметност: Рецепт за солена торта Црно бела торта
сите 19 | | | веќе видена

Конечно проговориле синовите на принцезата ...

(ВИДЕО) Њујоршки велосипедист со пеење си направи ...

Подготвувале масакр и атентат на Владимир Путин: ...

(ВИДЕО+ФОТО) Том круз паднал при акробација на ...

Изгледа како обична врата: Погледнете што се ...

Бразилецот покажа зошто го заслужува епитетот ...

Најстариот телефонски број се уште се користи, а ...

Зидан: Судијата претера со вториот жолт картон за ...

(Видео) Кристијано се соочува со 12 натпревари ...

„Кралски“ танц на Ноу Камп (видео)

(ВИДЕО+ФОТО) Наклон на кралот: Роналдо го копира ...

(ВИДЕО) Реал во Ел Класико го „прегазил“ ривалот: ...

(ВИДЕО) Реал во Ел Класико го „прегазил“ ривалот: ...

Невозможна мисија за Том: Скокна и удри во ѕид

Жена не успеа да паркира и падна со автомобилот ...

Десерт на денот: Куглов торта од која тече ...

Асенсио шутирај на деби колку сакаш

Асенсио шутирај на деби колку сакаш

Асенсио шутирај на деби колку сакаш

Асенсио шутирај на деби колку сакаш

Асенсио шутирај на деби колку сакаш

Асенсио шутирај на деби колку сакаш

(Видео) Зидан: Роналдо не го заслужи црвениот ...

Хет-трикот на Фалкао му донесе победа на Монако ...

Видете со што се занимава Џим Кери!

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 14. август, ...

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 14. август, ...

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 14. август, ...

Временските неприлики предизвикаа проблем кај ...

Од една марама, 30 парчиња облека: Немам што да ...

Нејмар со деби гол за ПСЖ (ВИДЕО)

“Кралевите” газат ли газат, Барселона на колена ...

Кои писатели заработуваат најмногу?

Кои писатели заработуваат најмногу?

Кои писатели заработуваат најмногу?

Нови трејлери на филмови и серии што мора да ги ...

Нови трејлери на филмови и серии што мора да ги ...

Нови трејлери на филмови и серии што мора да ги ...

Во драматичен финиш Лацио го совлада Јувентус за ...