ZTE дели 3.000 откази

Кинескиот производител на телекомуникациска опрема ZTE, кој е соочен со трговските санкции од САД, укинува околу 3.000 работни места. Од тој број, една петтина ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бесконечни реплики и контрареплики и грешно рецитирање поезија ги одбележуваат дискусиите за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во изминативе две ...
сите 535 | | | веќе видена

И птиците повеќе не сакаат да летаат над опустошениот е рид над скопското село Кондово. Пред само два дена силните пламени јазици пеплосаа сè. Уништена е ...
сите 96 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска писмено побара од претседателот на Собранието Талат Џафери да одреди термин за тематски ...
сите 179 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ го исплати долгот кон Дојче Банка во висина од 77,3 милиони евра, а јавниот долг го намали за 31,4 милиони евра во однос на првиот ...
сите 105 | | | веќе видена

Од понеделник се очекува промена на времето и пад на температурите. Локална појава на нестабилна облачност со краткотраен дожд и ретки грмежи, се очекуваат ...
сите 351 | | | веќе видена

Новото раководство на Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ), против поранешниот претседател, Живко Митревски најавува серија на кривични пријави. Дел од нив ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ZTE дели 3.000 откази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: