Зошто владата прикажала друг предлог закон за заштита на Охрид?


9 копии

Предлог-законот за управување со природното и културното наследство во Охридскиот регион отвора простор за носење штетни одлуки и понатамошно уништување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предлог-законот за Охридскиот регион остава простор за понатамошно уништување на природното и културно богатство, укажуваат од повеќе невладини организации. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Осумнаесет невладини организации алармираа дека текстот на предлог-законот за управување со Охридскиот регион што беше презентиран на последниот комитет на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за култура до Собранието има доставено Предлог-закон за управување со природното и културното наследство во Охридскиот Регион чиј текст не е ...
| | веќе видена | слични

Примената на Бадинтеровиот принцип во предложениот Закон за управување со природното и културното наследство во Охридскиот Регион ќе создаде простор за локални ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски по средбата со членовите на македонската делегација која учествуваше на последната седница на Комитетот за светско наследство ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Им укажуваме на предлагачите на Предлог-законот за управување со природното и културното наследство во Охридскиот регион (Предлог-законот), акој требаше да ...
| | веќе видена | слични

По објавените информации за уште една нова дивоградба, на државно земјиште, во заштитеното градско подрачје на Охрид, ДОМ бара надлежните институции веднаш да ...
| | веќе видена | слични

Осумнаесет невладини организации регираат до Владата дека предлог законот за управување со природното и културното наследство во Охридскиот регион што требаше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Рускосака која ја води истрагата за предметот „Рекет“ денеска побара приведување, но и притвор на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Јанева е ...
сите 457 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вечерва од Кривичниот суд со полициско возило е однесена во истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари. Судија на ...
сите 340 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто владата прикажала друг предлог закон за заштита на Охрид?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: