Зошто се вели „на здравје“ кога некој ќе кивне?

Станува збор за петнаесетиот загинат, маж на возраст од 39 години во оваа голема несреќа.  Патникот при несреќата се здобил со тешки повреди на градниот кош и ...
| | веќе видена | слични

Меѓу повредените е и 20 годишна девојка која има сериозни повреди на ногата. Лекарите во повеќето медицински центри, каде се примени повредените прават се што ...
| | веќе видена | слични

Икањето е непријатна, некогаш смешна, но речиси никогаш опасна појава. Се случува без наша волја и обично кога набрзина сме го изеле оброкот или лакомо сме се ...
| | веќе видена | слични

Кон крајот на јануари Светската организација за интелектуална сопственост го одобри патентот на јужнокорејски Самсунг за изработка на паметна маица чија што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 865 | | | веќе видена

Позицијата на Макрон да го блокира пристапувањето на нови членки на Унијата е целосно оправдана, смета бугарскиот европратеникот Иво Христов, кој целосно ги ...
сите 436 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто се вели „на здравје“ кога некој ќе кивне?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: