Зошто УЕФА го смени судијата за Ајакс-Реал?


ВАР технологијата е секако корисна во фудбалот, но доколку не се користи правилно, можат да се случат комични ситуцаии како оваа во Полска. ВАР беше главен ...
| | веќе видена | слични

ВАР технологијата е секако корисна во фудбалот, но се уште има некој нејасни, чудни моменти и ситуации при употребата на истата. Вчера во Италија на дуелот ...
| | веќе видена | слични

Употребата на видео технологијата разрешава многу спорни ситуации но носи и одредени забуни и контроверзии, на денешниот дуел помеѓу СПАЛ и Фиорентина се случи ...
| | веќе видена | слични

Натпреварот меѓу СПАЛ и Фиорентина донесе нов историски момент откако се користи ВАР технологијата, а овојпат тоа донесе предност за гостите кои подоцна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 1092 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 521 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто УЕФА го смени судијата за Ајакс-Реал?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: