Зошто треба да имате црвен костим за капење…

Карминот кој го нанесувате на вашите усни, всушност открива многу за вас. Некои жени најчесто избираат впечатливи и силни бои, додека други се држат исклучиво ...
| | веќе видена | слични

 Една од омилените „силни“ бои, цикламата, повторно се враќа во тренд. Летото е практично совршен период кога може да ја носите оваа боја и да заблескате во ...
| | веќе видена | слични

 Покрај безбедните модни комбинации на црна и бела, или на кафеавите тонови, понекогаш вреди малку повеќе да експериментирате со боите. Посебно во лето, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 163 | | | веќе видена

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 223 | | | веќе видена

Иранските власти денескa соопштија дека сите 23 членови на екипажот на запленетиот британски танкер „Стена Имперо“ се на безбедно и во добро здравје.Тоа за ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто треба да имате црвен костим за капење…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: