Гијом Мисо повторно најпродаван автор на онлајн-книжарницата КупиКнига.мк

2 копии

Гијом Мисо е најпродаван автор во 2017 година, според топ 20 листата на најпродавани книги што ја објави онлајн-книжарницата КупиКнига.мк. Таа соопшти дека трета година по ред книгите на овој француски писател им се најпродавани. За минатата 2017 година првото место на Мисо му припадна за книгата „Девојката од Бруклин“. На второ место меѓу најпродаваните е книгата „Светското зло и беда -наследството на 13 династии на илуминатите“ од авторот Робин де Рајтер, а на третото место повторно е Гијом Мисо со делото „Апартман во Париз“. Само четворица македонски автори се на оваа листа - Венко Андоновски, Александар Алексов, Коста Петров и Олга Синадиновска.
| | веќе видена | слични

На листата за топ 20 најпродавани книги во 2017 година, која деновиве ја објави онлајн-книжарницата КупиКнига.мк, се најдоа и неколку класици што е показател дека класичната литература поради својата универзална вредност успешно го има поминато тестот на времето и може да биде интересна за читање во секој временски период. Меѓу најчитаните на листата овој пат се најдоа: „1984“ на Џорџ Орвел, „Гордост и предрасуда“ на Џејн Остин, „Станарката на замокот Вајлдфел“ на Ен Бронте, „Ноќ и ден“ на Вирџинија Вулф, „Менсфилд парк“ на Џејн Остин, „Бегалка: Исчезнатата Албертина“ на Марсел Пруст... КупиКнига.мк е прв македонски портал за електронска трговија со книги, кој е, всушност, агрегатор на понудата од речиси сите издавачки куќи во Македонија и во регионот. Во моментов во понудата на КупиКнига.мк се повеќе од 54.000 изданија на македонски, српски, англиски и на албански јазик од најразлични жанрови.Кога ги прашале современите британски и американски писатели, меѓу кои се Норман Мејлер, Ен Пачет, Џонатан Франзен, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери испрати покани за учество во набљудувањето на изборот за претседател на државата што ...
сите 164 | | | веќе видена

Во домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ одржа Конвенција на која од 9-те кадидати за ...
сите 136 | | | веќе видена

Вчера беше доставено заедничкото писмо до Генералниот секретар на ОН, со кое се информира Антонио Гутереш за датумот на влегување на сила на Конечната ...
сите 173 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гијом Мисо повторно најпродаван автор на онлајн-книжарницата КупиКнига.мк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: