За пратениците од внатрешноста – стан под кирија и патни трошоци за викенд


Од 1 септември стапува во сила нов начин на покривање на трошоците на пратениците од внатрешноста бидејќи досегашниот ги чинеше даночните обврзници илјадници ...
| | веќе видена | слични
3 копии

500 евра за изнајмување на стан во Скопје или 14 денари за километар патни трошоци. Од 1 септември, пратениците од внатрешноста ќе треба да избираат помеѓу ...
| | веќе видена | слични

400 евра за стан под ќирија или надомест од 20 отсто за гориво и патарини – пратениците од внатрешноста треба да изберат дали ќе закупат стан или ќе патуваат ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Од 1 септември пратениците од внатрешноста на државата, кои не поседуваат стан или куќа во Скопје, ќе мора да одберат дали ќе патуваат секој ден до работа со ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ веднаш со реакција на зборовите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во обраќањето во Охрид на протестниот марш. „Ако Мицкоски нема план за бојкот, ...
сите 114 | | | веќе видена

„За мене е неверојатно што сум тука. Имам 80 години и уште продолжувам да работам. За мене е важна работата, со неа живеам во многу животи”, рече филмската ...
сите 97 | | | веќе видена

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 242 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 38 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За пратениците од внатрешноста – стан под кирија и патни трошоци за викенд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: