Зошто шестте американски сенатори ги поддржаа насилниците на Балканот?


Пет минути откако се сретнавме во еден хотел, Васко Лазаревски го извади својот мобилен телефон да ми ги покаже најновите закани испратени на неговиот Фејсбук ...
| | веќе видена | слични

Косовари, команданти, џихадисти и тајни служби од целиот свет се мобилизирани да го блокираат гасоводот Турски тек чија конструкција почнува летово, информира ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Хојт Ји доаѓа на најсветлиот комуњарски празник, 1 мај, во сега веќе јасен обид да го легитимира изборот на Талат за Спикер, со што би се отворил пат за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доналд Трамп мора да преземе нешто во Македонија и да ја санира штетата направена од Обама и Хилари, порачува Бил Николов од Македонското меѓународно движење ...
| | веќе видена | слични

Во текстот се поздравува истрагата за активностите на американската амбасада во Скопје покрената од група републикански конгресмени, но се бара интервенција и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, на втората јавна трибина пред претставници на академската ...
сите 169 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, на денешната расправа во Собранието за Законот за јазици ја врати темата за учеството во Владата на лица кои се ...
сите 128 | | | веќе видена

На претстојните локални избори што ке се одржат на 15 октомври во Куманово за прв човек на градот ќе се тркаат петмина кандидати додека пак за 33–те советнички ...
сите 354 | | | веќе видена

Весела Честоева од ВМРО-ДПМНЕ го обвини СДСМ дека го преполнил Министерството за култура со граѓански активисти, дека запира културни проекти и создава хаос во ...
сите 112 | | | веќе видена

Британската полиција соопшти дека денеска уапсила уште двајца мажи во Велс кои се поврзани со минатонеделниот напад во лондонското метро. Британската полиција ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто шестте американски сенатори ги поддржаа насилниците на Балканот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: