Турција добива руски противвоздушни системи С-400, САД се закануваат со санкции


САД и се заканија со санкции на Анкара поради оваа одлука, со оглед на тоа што Турција е членка на НАТО Турција до крајот на годинава очекува испорака на ...
| | веќе видена | слични

Ова е особено случај со Турција, и нејзините обиди да инвестира во својата ракетна одбрана Стратешката цел на Турција за развивање на домашна индустрија за ...
| | веќе видена | слични

Руската фабрика за оружје Алмаз-Антеј на руското Министерство за одбрана му го предаде првиот контингент на ракетен систем со долг дострел S-400. Церемонијата ...
| | веќе видена | слични

Од Соединетите Американски Држави потврдија дека активно преговараат со Турција за продажба на американскиот „Патриот“ ракетен систем со цел Анкара да се ...
| | веќе видена | слични

Турција планира адекватно да одговори во случај на американски санкции поради купувањето на рускиот против-воздушен ракетен систем „С-400“, порача турскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека СДСМ и ВМРО ДПМНЕ се натегаат околу СЈО и новиот Закон, коалициониот партнер на власта, Али Ахмети повикува на дијалог. Засега нема договор а СДСМ не ...
сите 209 | | | веќе видена

Павле Давков, син на професорката Гордана Силјановска Давкова, актуелен кандидат за претседател од ВМРО ДПМНЕ, бил избран во два мандати во Управниот одбор на ...
сите 91 | | | веќе видена

Францускиот муслимански верски совет, како главен претставник на муслиманите во Франција , соопшти дека покренал тужби против Фејсбук и Јутјуб зашто видеата од ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за правда на САД, Вилијам Бар, објави дека истрагата на специјалниот советник Роберт Милер покажала дека за време на кампањата за претседателските ...
сите 125 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев за утрешниот ТВ-дуел со Христијан Мицкоски во рамки на емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 денеска ги повика граѓаните масовно да го ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Кристоф Кастање веќе нема авторитет, а тоа ги отежнува обидите на претседателот Макрон да најде конструктивен излез од кризата ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција добива руски противвоздушни системи С-400, САД се закануваат со санкции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: