Фотографија на денот: Потценета штетноста на пушењето


Општо познто е дека цигарите се најголемото зло за човековото здравје. Цигарите се број еден непријател и причинител за многу болеси. Светска здравствена ...
| | веќе видена | слични

Срцето почнува се појако да чука, а од неговите крвни задови почнува да избива чад, кое укажува на негово преоптеретување.Видео кое не ве остава рамнодушни: ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секоја минута во светот се палат речиси 11 милиони цигари, а десет пушачи умираат од оваа навика. Во истата таа минута тутунската индустрија заработува ...
| | веќе видена | слични

Сите луѓе кои пушат цигари знаат дека поради оваа ужасна навика здравјето им е загрозено и да ризикуваат прерана смрт. Меѓутоа, некои пушат и покрај таквиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 426 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 277 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 259 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 79 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 285 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Славниот Борис Бекер го поздрави големиот успех на својот сонардоник Александер Зверев кој успеа да триумфира на завршниот АТП турнир во Лондон. Прво со две ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотографија на денот: Потценета штетноста на пушењето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: