Потребите на децата не престануваат, дури и тогаш кога родителите се соочуваат со развод на бракот

Разводот е стресен, како за родителите така и за децата, кои низ целиот тој процес се соочуваат со голем број емоционални варијации и проблеми. На малиот ...
| | веќе видена | слични

( Фото: Pixabay ) Начинот на кој родителите ги одгледуваат децата е директно поврзан со изградбата на психичките структури и типот на личност кај децата. Уште ...
| | веќе видена | слични

 Паркови и игралишта на сите страни, забава за целото семејство и часови за пливање уште пред првиот роденден. Звучи забавно да се растат деца во Австралија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 202 | | | веќе видена

Пазарот на електрична енергија е либерализиран за сите потрошувачи, вклучувајќи ги и домаќинствата. Секој потрошувач има право да се снабдува и на слободниот ...
сите 270 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Според пишувањата на Газета дело Спорт, Јувентус во следните месец дена ќе се обиде да направи реконструкција на тимот, на продажба се ставени дури 10 ...
сите 148 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Значи, децата треба да одат на настава со физичко присуство во училишта: -затоа што така вели министерот за здравство кој има најмногу мртви во ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потребите на децата не престануваат, дури и тогаш кога родителите се соочуваат со развод на бракот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: