Дали некогаш сте сонувале дека сте трудни - неколку скриени симптоми кои предвидуваат иднина

Психологот Иан Валас открива што значат најчесто сонуваните соништа. Психологот Иан Валас открива што значат најчесто сонуваните соништа.Тој анализирал повеќе од 150.000 соништа, за време од 30 години и направил листа на најсонувани соништа, го анализирал нивното значење и што може да се научи од нив.Бременост - ова значи голем напредок и развој. Не го пропуштајте!Непозната собаСобата во некоја куќа ги претставува различните аспекти на вашиот карактер. Ако се наоѓате во соба која никој не ја користи, значи дека имате талент за кој не сте свесни. Затоа треба да поминете повеќе време истажувајќи ги своите таленти.ПаѓањеАко сонувате дека паѓате, тоа значи дека на јаве се држите цврсто за нешто. Со тоа нешто мора да се помирите. Наместо да се грижите за губењето на контрола, треба да имате поголема доверба во себе и да верувате дека се ќе дојде на свое место.ЛетањеАко сонувате дека летата, тоа значи дека ќе се ослободите од околностите кои ве спречуваат нешто да направите. Овој сон е последица на ...
| | веќе видена | слични

 Лизгачките на мразот изгледаат грациозно како лебеди и пленат со неверојатни движења, но многумина ги збунува овој нивен моден избор. Во екот на Зимските олимписки игри видовме прекрасни точки на натпреварите по уметничко лизгање. Но, на страна од сета таа магија што ја изведуваат на сцената, дали сте забележале дека многу од лизгачките на мраз носат хулахопки преку нивните лизгалки? Дали некогаш сте се запрашале зошто го прават тоа? Алина Загитова Хулахопките на лизгачките не се обични хулахопки какви што носиме ние, туку повеќе наликуваат на хеланки. Тие се направени од специјален растеглив материјал, кој има голема заштитна моќ. Токму затоа понекогаш тие не се сосема соодветни на тенот на кожата на лизгачката. Нив не можете само да отидете до продавница и да си купите за неколку мига, често се случува да не можете да си пронајдете соодветни за вас, откриваат лизгачките. И додека некои од нив се одлучуваат за хулахопки преку лизгалките, други се обидуваат да ги сокријат. Оваа одлука најчесто се сведува ...
| | веќе видена | слични

Според својата вредност, на сите добро им е познато дека солта е незаменлив продукт што се наоѓа во секоја кујна. Таа не само што им го подобрува вкусот на јадењата туку може и да ви помогне во разни ситуации кога мислите дека нема решенија. Се разбира, најмногу се користи за готвење. Но, може да ви помогне и да се ослободите од бубашвабите и мравките и да ги отстраните дамките или да ги измиете загорените садови. Ништо подобро од неа не го решава ни проблемот со затнатите одводи. Едноставно, таа е незаменлива. Дали некогаш сте забележале дека одделни луѓе ја држат покрај шпоретот, каминот или други извори на пламен. Сигурно сте се запрашале зошто ја ставаат таму. Одговорот е прост, солта е одлично средство за гаснење оган или пожар. Па, доколку дојде до некоја незгода со шпоретот во текот на готвењето, доколку ви се запали масло или почне да ви се појавуваат искри, само обилно посипете ја солта и пламенот веднаш ќе се изгасне.
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека сака да ја подели наградата што ја доби во Минхен со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

 Но, велат колку професорката од Правниот факултет ќе успее да привлече непартиски гласови на контото на ВМРО ДПМНЕ ќе зависи и од кандидатот што ќе го ...
сите 162 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 189 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп подготвен е првпат да употреби вето ако Конгресот биде против неговата објава за вонредна состојба долж границата со ...
сите 119 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали некогаш сте сонувале дека сте трудни - неколку скриени симптоми кои предвидуваат иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: