Зошто да избегнувате мајонез – неколку причини кои покажуваат дека е штетен


Иако е вкусен, кога е во прашање мајонезот треба да се избегнува, а има неколку причини за тоа. Имено, неговата текстура е како на желатин, а ги убива и ...
| | веќе видена | слични

Потребни состојки: 500 гр тестенини 1 конзерва туна 250 гр кашкавал растителен 250 гр маслинки Начин на подготовка : Се варат тестенините, се цедат и се ...
| | веќе видена | слични

Доволно е да се пие една чаша неделно за да имате бенефити за телото и здравјето, но се препорачува поголема доза. Се работи за млекото кое треба да го пиете ...
| | веќе видена | слични

Секој од нас дома, посебно домаќинките, сакаме да ни блескаат апаратите, особено оние за бела техника кои се пожолтени. Исклучете го секогаш уредот од струја, ...
| | веќе видена | слични

Ако готвите супа и ви треба павлака за згуснување, а сфативте дека немате, тогаш има лесен три за замена. Измешајте маргарин и млеко и супата ќе биде еднакво ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 194 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто да избегнувате мајонез – неколку причини кои покажуваат дека е штетен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: