Зошто денот би требало да го започнете со вода и лимон?

Ако со нашиот организам нешто не е во ред, телото ќе ни го каже тоа. Меѓутоа често ги игнорираме тие симптоми кои можат да прераснат во сериозен здравствен ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Руски експерти препорачуваат да се консумира половина црно чоколадо секој ден, но поделотворно е тоа да го правиме дење, оти тоа е висококалоричен производ што ...
| | веќе видена | слични

 Намалување на тежина, подобрување на здравјето, третирање на нервите и зајакнување на кожата – листата со причини зошто да пиете сок од домати секој ден е ...
| | веќе видена | слични

Сода бикарбоната се користи за нега на телото како надворешно така и внатрешно. А доколку ѝ додадете витамин Ц кој се наоѓа во лимоновиот сок тогаш ќе добиете ...
| | веќе видена | слични

Краставицата е зеленчук кој обезбедува доволна хидратација на телото, а со тоа ја регулира и терморегулацијата во топлите денови. Но, тука не завршуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Краставиците во Индија уште од дамнешни времиња се користат како важна ставка во алтернативната медицина. Краставицата хидрира и го лади организмот, а ...
| | веќе видена | слични

 Опстипацијата, односно запекот може да влијае на вашите хормони, особено на естрогенот и да предизвика проблеми како акни или силни главоболки. Модерниот, ...
| | веќе видена | слични

Водата е течност која е многу важна за нашето здравје и добросостојба, но голем дел од луѓето забораваат на редовната хидратација. Нутриционистите и докторите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 461 | | | веќе видена

 Според надлежните и експертите, простор и причина за паника нема. Ситуацијата е под контрола, постојано се следи, а институциите се подготвени за брза ...
сите 515 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто денот би требало да го започнете со вода и лимон?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: