Злобната кукла Чаки се враќа во римејкот на „Child’s Play“


ФБИ објави цртежи од убиените жени кои ги нацртал Семјуел Литл, маж кој ги убил и кој може да се нарече најлошиот сериски убиец во американската историја. Овој ...
| | веќе видена | слични

ФБИ ги објави цртежите на убиените жени кои што ги нацртал Семјуел Литл, маж кој што е одговорен за нивното убиство и би можел да биде најужасниот сериски ...
| | веќе видена | слични

Овој 78 годишен Афроамериканец признал дека убил дури 90 жени во периодот меѓу 1970 и 2005 година, во низа американски држави. Истражителите изјавуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Откако во нејзиниот фрижидер биле пронајдени распарчени делови на тело на еден од нејзините потстанари, руската полиција истражува дали оваа старица е сериски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Екс министрите Гордана Јанкуловска, Миле Јанакиески и Блерим Беџети, но и екс премиерот Никола Груевски и други функционери во МВР можеа да се слушнат во 25те ...
сите 278 | | | веќе видена

Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Злобната кукла Чаки се враќа во римејкот на „Child’s Play“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: