Се реконструира патот Виница - Делчево преку Бигла

Вчера во Желино остварив средба со градоначалникот Блерим Сејдиу, на која разговаравме за актуелната состојба и проблемите со кои се соочуваат граѓаните од ...
| | веќе видена | слични
8 копии
6 копии

Локацијата во општина Желино каде се гради фабрика за рециклажа на стари гуми денеска ја посетија премиерот Зоран Заев, министерот за животна средина и ...
| | веќе видена | слични

Денеска бев во посета на фабриката за рециклажа на гуми „Рабер Вејст Менаџмент“ во Желино, иницијатива која спојува храброст, иновативност и грижа за ...
| | веќе видена | слични

Селото Луковица е единственото во Општина Желино до кое нема асфалтен пат. Градоначалникот вели дека општината нема пари и оти за да се асфалтира патот, ќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Водоснабдувањето во Гевгелија наскоро ќе се подобри со завршување на изградбата на системот за обезбедување дополнителна количина вода за пиење и на бунарите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески и градоначалникот на општина Гевгелија, Сашо Поцков, денеска извршија увид во изградба на бунарските објекти ...
| | веќе видена | слични

Нова филтер станица за вода и струја од фотоволтаични панели за училишната заграда ќе добијат жителите на виничкото село Трсино, додека за соседното село ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се реконструира патот Виница - Делчево преку Бигла

Од:
До кого (е-маил):
Порака: