Дел од музичарите тврдат дека се изиграни: Од Владата ни кажаа дека ќе настапиме на културна манифестација


Ќе се откажат ли дел од пејачите од настап на срамната прослава в сабота, благодарение на твитерџиите? Дел од изведувачите реагираат дека не биле информирани ...
| | веќе видена | слични

Силите што нѐ делат, не се толку силни како силите што нѐ обединуваат. Силите што нѐ обединуваат се датумот за преговори со ЕУ и поканата за членство во НАТО. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Премиерот Зоран Заев синоќа изјави дека Македонија има причина да слави и дека дочекавме големи настани. Вели дека ги остваруваме нашите заеднички стратешки ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Македонија има причина да слави. Дочекавме големи настани. Ги остваруваме нашите заеднички стратешки цели, нашите заеднички сонови и надежи. Концертите вечерва ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Под мотото „Одиме напред, Македонија во ЕУ и НАТО“ синоќа во Градскиот парк во Скопје, кај Школка се одржа централната прослава по повод добивањето покана за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Без голема еуфорија, иако настапи еден од најеминентните рок-бендови во македонската историја - „Архангел“, во Скопје мина прославата за поканата и почетокот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дел од музичарите тврдат дека се изиграни: Од Владата ни кажаа дека ќе настапиме на културна манифестација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: