Проштална средба на министерот за надворешни работи Никола Димитров со амбасадорката на Австралија, Џулија Фини

5 копии

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска, во проштална средба ја прими Џулија Фини, вонреден и ополномоштен амбасадор на Австралија во ...
| | веќе видена | слични

Денес, во рамки на неговите припреми за започнување на мандатот, се сретнав со назначениот вонреден и ополномоштен амбасадор на Република Македонија во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Можностите за зајакнување на билатералната соработка помеѓу Македонија и Австралија, особено во делот на инвестициите и економијата беше, меѓудругото, тема на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорката на Австралија за Република Македонија, која го завршува својот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во изминатите неколку недели, парада високи западни официјални лица поминаа низ Скопје, скромниот главен град на малата Република Македонија, која е помала од ...
сите 227 | | | веќе видена

Граѓаните сами да ги читаат и слушаат изјавите од лидерите, за да не бидат под влијание на разни пропаганди, вели долгогодишниот аналитичар за Балканот од ...
сите 123 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 167 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 69 | | | веќе видена

Скандал во Маврово. Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проштална средба на министерот за надворешни работи Никола Димитров со амбасадорката на Австралија, Џулија Фини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: